Ana Sayfa Eğitim YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar: 2024-YKS Başvuruları Başladı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar: 2024-YKS Başvuruları Başladı

0
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar: 2024-YKS Başvuruları Başladı

Öğrencilere Başarılar Dilemekten Mutluluk Duyuyoruz

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 2024-YKS başvurularının bugün başladığını hatırlatarak, yoğun bir tempoyla sınava hazırlanan adaylara başarılar diledi. Özvar, düzenli çalışmanın başarı getireceğini vurgulayarak, öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarını diledi.

Ülkenin Gelişimine Uyumlu Programlarla Nitelikli İnsan Kaynağı Yetiştiriyoruz

Ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının dijital teknolojilerdeki gelişmeler de göz önünde bulundurularak yetiştirilmesi için tüm programların sürekli gözden geçirildiğini ve güncellendiğini belirten Erol Özvar, sınava hazırlanan gençlere yönelik şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yükseköğretim Kurulu olarak ülkemizin geleceği olan sizlerin, vizyon sahibi, donanımlı ve çok yönlü bireyler olmanızı arzuluyoruz. Yükseköğretimi akademi ile sınırlı olmayan, hayat boyu kullanacağınız pek çok kazanımın edinileceği bir yapıyla donatmak için adımlarımızı titizlikle atıyoruz. Bu kapsamda çağın ihtiyaçlarına uyumlu olarak yeni programlar üzerinde sürekli çalışıyoruz. Bu yıl da mevcut programlara ek olarak yeni bazı programları sizlerin tercihlerine sunacağız. Tüm üniversitelerimizle birlikte sizlere en iyi eğitimleri vermek üzere çalıştığımızı ve sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı bilmenizi isterim.”

Geleceğe Yön Veren Bir Süreç

YÖK Başkanı Özvar, gelecekleri için önemli olan bu sürecin gençler, aileleri ve ülke için hayırlı olmasını diledi. Öğrencilere başvuru sürecinde ve sınavlarda başarılar diliyoruz.