Ana Sayfa Dünya Hochul, Metro İstasyonlarında Güvenliği Artırmak İçin Plan Açıkladı

Hochul, Metro İstasyonlarında Güvenliği Artırmak İçin Plan Açıkladı

0
Hochul, Metro İstasyonlarında Güvenliği Artırmak İçin Plan Açıkladı

Ulusal Muhafız Üyeleri ve Polis Memurları İstasyonlarda Görevlendirilecek

New York Valisi Hochul, metro istasyonlarında artan suç oranlarıyla mücadele için hazırlanan plan kapsamında, 750 Ulusal Muhafız üyesinin ve 250 polis memurunun istasyon girişlerinde görevlendirileceğini duyurdu.

Akıl Hastalığı Belirtileri Olanlarla İlgilenecek Ek Ekipler Görevlendirilecek

Vali Hochul, yapılan açıklamada, “İşine, ailesini ziyarete ya da doktor randevusuna giden hiç kimse yanında oturan kişinin ölümcül bir silaha sahip olduğundan endişelenmemeli.” dedi. Metro sistemine konuşlandırılacak ek güvenlik birimlerine, akıl hastalığı belirtileri gösteren kişilerin dahil olduğu vakalarla ilgilenecek ek ekiplerin de dahil edileceğini belirtti.

Suçluların Toplu Taşıma Sisteminden Uzak Tutulması İçin Savcılardan Destek İstendi

Vali Hochul, bölge savcılarından, suçluların toplu taşıma sisteminden uzak tutulması için destek istediğini söyledi. Ayrıca, yargıçlara, birden fazla suç işleyenlerin New York’taki metrolara binmesini yasaklama yetkisi verecek bir yasa önerisinde bulundu.

Hochul’un metroları daha güvenli hale getirmek için açıkladığı önlem paketi, New York metrolarındaki suç oranlarında yaşanan yüzde 45’lik artışın ardından geldi.

Metro Sistemindeki Gözaltı İşlemleri Yüzde 45 Arttı

New York Polis Teşkilatı Şefi Michael Kemper, metro sistemindeki gözaltı işlemlerinin bu yıl yüzde 45 arttığını belirtti. Yılın ilk iki ayında metro sisteminde 3 bin gözaltının yapıldığı ve gözaltına alınanların çoğunun birden fazla aynı suçu işlediğini kaydetti.