Ana Sayfa Gündem Türkiye’nin Kripto Medya Platformu Uzmancoin 5. Yılını Geride Bıraktı

Türkiye’nin Kripto Medya Platformu Uzmancoin 5. Yılını Geride Bıraktı

0
Türkiye’nin Kripto Medya Platformu Uzmancoin 5. Yılını Geride Bıraktı

2017’den bu yana Blockchain ve kripto para dünyasından önemli gelişmeleri, en güncel ve doğru haliyle aktaran, Türkiye’nin lider kripto medya kuruluşu Uzmancoin, 5. yılını geride bıraktı.

Yayın hayatına başladığı günden beri, sorumlu yayıncılık çizgisinden sapmayan Uzmancoin, 15 bine yakın haber, analiz ve özel içerikler, yüzlerce canlı yayın, video ve sohbet oturumuyla piyasanın nabzını tuttu. Bir yandan okurları için yol gösteren önemli bir kaynak olurken diğer yandan beş yıllık arşiviyle sektörün hafızası konumunda.

Uzmancoin’in beşinci yılı, sektörün önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşen bir etkinlik ile kutlandı. Burada bir konuşma yapan Uzmancoin’in kurucu ortağı Ceylan Arslan, “Hep birlikte dolu dolu bir beş yılı geride bıraktık. Biraz kripto para aşinalığı olanlar bilirler, iki boğa, iki ayı piyasası atlattık ve bugünlere geldik. Her şeyden önce, bu anlamlı günde hep beraber burada, bir arada olmak çok güzel. O nedenle hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Ekip arkadaşlarıma da tek tek teşekkür ediyorum. Son olarak inanıyorum ki önümüzdeki yıllar hem bir parçası olduğumuz kripto para sektörü hem de Uzmancoin için daha güzel günler getirecek.” dedi.

2017 yılının Mayıs ayında, Burak Köse ve Ceylan Arslan tarafından kurulan Uzmancoin, beş yılda 11 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Sadece 2021’de kazanılan kullanıcı sayısı ise 5 milyonun üzerine çıktı. Başlangıçta yalnızca yazınsal haber içerikleri ile faaliyetini sürdüren platform, bunu e-posta bültenleri, özel raporlar, video içerikleri ile çeşitlendirdi. Uzmancoin, bugün itibari ile sosyal medyada da 450 binin üzerinde takipçisiyle yayın hayatını sürdürüyor.