Ana Sayfa Spor Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Olimpiyatlar İçin Hedeflerini Açıkladı

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Olimpiyatlar İçin Hedeflerini Açıkladı

0
Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Olimpiyatlar İçin Hedeflerini Açıkladı

Rıza Kayaalp, Dörtüncü Kez Madalya Kazanarak Türkiye’ye Tarihi Bir Başarıya İmza Atmak İstiyor

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, olimpiyatlarda dördüncü kez madalya alarak bu alanda ilk defa Türk sporcu olmayı hedefliyor. Şimdiye kadar 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Rıza, “Paris için son iki ayımız. Artık hedefimize ulaşmak için kısa bir zaman kaldı.” dedi.

Kalan Zamanı Verimli Kullanarak Olimpiyatlara Hazırlanıyor

Rıza, hazırlıklarını yurt dışı kampları ve Macaristan’da düzenlenecek turnuva ile sürdürüyor. “Kendimizi son kez test edeceğiz. Kalan zamanı iyi geçirmek ve güçlü bir şekilde olimpiyatlara gitmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk ve Rekor İçin Amansız Bir Mücadele Verecek

Rıza, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na şampiyonluk ve rekor kırmak için gideceğinin altını çizdi. “İlk kez olimpiyatlara tam kilomda gideceğim. Altın madalya alarak olimpiyat serüvenimi noktalamak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Rıza Kayaalp hakkında ilginç bilgiler

Rıza Kayaalp, Avrupa şampiyonluğu rekorunu elinde bulunduran Rus Aleksandr Karelin ile aynı seviyede bulunuyor. Kayaalp, olimpiyatlardan sonra Avrupa Güreş Şampiyonası’nda da mücadele etmek istediğini belirtti.

Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül’e Baba Olma Heyecanı

Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül ise baba olma heyecanını yaşadığını ve bu durumun kendisine ekstra motivasyon sağladığını ifade etti. “Çifte heyecan yaşıyorum. İnşallah olimpiyatlarda çifte sevinci yaşarız.” dedi.