Ana Sayfa Dünya Medyatik Doktor Mehmet Öz, Uçakta Hayat Kurtardı

Medyatik Doktor Mehmet Öz, Uçakta Hayat Kurtardı

0
Medyatik Doktor Mehmet Öz, Uçakta Hayat Kurtardı

Dr. Mehmet Öz, Uçakta Fenalaşan Yolcuya Müdahale Etti

‘Medyatik doktor’ olarak bilinen Mehmet Öz, New York’tan Meksika’daki Cabo San Lucas’a gitmek üzere yolcuğa çıkan bir tarifeli uçakta fenalaşan bir yolcuya yardım etti. Uçağın kalkışından bir saat sonra yaşanan olayda Dr. Öz, fenalaşan yolcuya müdahalede bulundu. Geçmişte Cumhuriyetçiler adına senatör adayı olan ve seçimi kaybeden 64 yaşındaki Dr. Öz’ün bu olayıyla ilgili müdahalesi büyük takdir topladı.

Dr. Öz: “Oksijen Kullandığımız En İyi İlaç”

ABD’nin popüler internet sitelerinden TMZ’ye konuşan Mehmet Öz, “Ben bir düğün için Meksika’ya gidiyordum ve hosteslerin uçakta bir doktor olup olmadığını sorduğunu duydum. Yolcu bir bayılıp bir ayılıyordu yolculuk boyunca. Orta yaşlı sağlıklı bir adamdı ve gerekli müdahaleleri yaptım. Biraz oksijen ve portakal suyu ile kendisine geldi” açıklamasında bulundu. Dr. Öz, yolcunun kan şekeri düştüğü için portakal suyu verdiğini belirtirken, “Oksijen kullandığımız en iyi ilaç” yorumunu yaptı.

Diğer Yolcular Dr. Öz’ü Takdir Etti

Diğer yolcular ise Dr. Öz’ün hastaya ihtiyaç duyması halinde aramak için telefon numarasını verdiklerini aktardılar. 2021 yılında da Newark Havalimanı’nda bir adama kalp masajı yaparak hayata döndüren Dr. Öz, bu olayla da adından söz ettirmişti.