Ana Sayfa Magazin Matthew Perry’nin Ölümüyle İlgili Soruşturma Derinleşiyor

Matthew Perry’nin Ölümüyle İlgili Soruşturma Derinleşiyor

0
Matthew Perry’nin Ölümüyle İlgili Soruşturma Derinleşiyor

Matthew Perry’nin Ölümü

Geçtiğimiz yıl 28 Ekim’de hayatını kaybeden ünlü oyuncu Matthew Perry’nin ölümü hala soruşturulmaya devam ediyor. Perry, Pacific Palisades’teki evindeki jakuzide tepkisiz halde bulundu ve olay yerinde hayatını kaybetti.

Soruşturma ve Suçlamalar

Polise yakın bir kaynağa göre, Perry’nin ölümüyle ilgili ketaminin akut etkilerinden kaynaklanması durumunda birden fazla kişi suçlanabilir. ABD Başsavcılığı, suç duyurusunda bulunup bulunmayacağına ilişkin nihai kararı verecek. Hem federal hem de yerel düzeyde ketamini sağlayanın kim olduğu konusunda soruşturma başlatıldı.

Araştırma ve Açıklamalar

Los Angeles Polis Departmanı (LAPD), ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) ve ABD Posta Denetleme Servisi (USPIS) tarafından Perry’nin sahip olduğu ketamin miktarının incelendiği doğrulandı. Otopsi raporu, Perry’nin kanındaki ketamin miktarının genel anestezi için kullanılan aralıkta olduğunu gösterdi.

Uyuşturucu Bağımlılığı ve Tedaviler

Matthew Perry’nin uyuşturucu bağımlılığı, 1997’de bir jet ski kazasının ardından artış gösterdi. Oyuncu, opioid bazlı güçlü ağrı kesici Vicodin’e bağımlı hale geldi. Perry’nin yakın çevresine göre, depresyon ve anksiyeteyi tedavi etmek için ketamin infüzyon tedavisi gördüğü belirtildi.

Tutuklamalar ve İlerleyen Süreç

Yetkililer, Perry’nin ketamin satıcısını bulmaya çalışıyor ancak henüz herhangi bir tutuklama yapılmadı. Perry’nin ölümünden bir buçuk hafta önce aldığı son infüzyon tedavisinin ardından, adli tıp görevlisi ketaminin bu tedaviden kaynaklanamayacağını belirtti.