Ana Sayfa Magazin Keşan’da Lavanta Tarlaları Hem Ekonomiye Hem Turizme Can Katıyor

Keşan’da Lavanta Tarlaları Hem Ekonomiye Hem Turizme Can Katıyor

0
Keşan’da Lavanta Tarlaları Hem Ekonomiye Hem Turizme Can Katıyor

Lavanta Tarlalarıyla Oluşturulan Görsel Şölen

Keşan’da kıraç alanların tarıma kazandırılması amacıyla ekimi yapılan lavanta, hem üreticilerin ekonomisine hem de şehrin turizmine katkı sağlıyor. Bitkinin çiçek açmasıyla, kentteki lavanta tarlalarında güzel görüntüler oluşuyor. Fotoğraf stüdyosunu andıran mor renkli tarlaları ziyaret edenler, üreticiler tarafından kurulan dekorlarda fotoğraf çektiriyor.

İstanbul’dan Gelen Ziyaretçilerin Favori Duraklarından

Özellikle İstanbul’dan tatil amacıyla Saros Körfezi’ndeki beldelere giden ziyaretçiler, uğradıkları lavanta tarlalarında, doğayla iç içe vakit geçirip, güzel anılar biriktiriyor. Lavanta üreticisi Durhan Yakın, lavanta ekimine başlama sebebini şu sözlerle açıkladı: “2020 Aralık ayında lavantanın dikimini gerçekleştirdik. Daha önce biz hem kendimiz hem de çocuğumuz için lavanta yağını kullanıyorduk. Görsel olarak da bizi cezbettiği için bu işe girdik.

Morluğu ve Derinlik Algısıyla Büyüleyen Tarlalar

Ziyaretçilerin mor tarlalara hayran kaldığını ifade eden Yakın, “Morluğu, derinlik algısını, dinlendirici havasını ve atmosferini ziyaretçilerimiz beğeniyorlar. Gelen herkes memnun kalıyor. Ayrıca kendi lavanta yağımızdan ürettiğimiz ürünleri de burada ziyaretçilerimize sunuyoruz. Tatil için İstanbul’dan bölgeye gelen ziyaretçilerimiz çok fazla. Bayram tatilinde ziyaretçi sayısının artacağını tahmin ediyoruz. Herkesi bu görsel şöleni yaşamaya davet ediyoruz” dedi.