Ana Sayfa Yaşam Block Earner, kripto dünyasında güvenlik standartlarının çıtasını yükseltiyor

Block Earner, kripto dünyasında güvenlik standartlarının çıtasını yükseltiyor

0
Block Earner, kripto dünyasında güvenlik standartlarının çıtasını yükseltiyor

Blockchain tabanlı kapsayıcı FinTech platformu Block Earner, kullanıcılarına vadettiği güvenli işlem olanağını en üst düzeye çıkarıyor. Şirketin bu doğrultuda devreye aldığı iki önemli yenilik, kullanıcı hesaplarına yetkisiz erişimin önüne geçiyor. Ayrıca, yeni ürünü “Kripto Kasa” ise bu alanda daha yüksek standartların oluşmasına zemin hazırlıyor.

Biyometrik doğrulama ve Merkle Science ile tam güvenlik

Block Earner, kripto çekme işlemleri sırasında 2FA önlemlerine ek olarak getirdiği biyometrik doğrulama ile kullanıcılarının varlıklarının güvenliğinden endişe etmeden işlem yapabilmelerini sağlıyor. Öte yandan, Merkle Science entegrasyonu ile yeni cüzdanlarda dolandırıcılık eğilimlerini tespit etmek de mümkün hale geldi. Söz konusu entegrasyon, hesaptaki anormal faaliyetleri belirleyerek işlemlerin kısa süre içerisinde askıya alınmasına ve varlıkların korunmasına imkan tanıyor.

Block Earner kullanıcılarına Trend Micro avantajı

Block Earner, bu güvenlik katmanlarının yanı sıra siber güvenlik alanında ürün ve yazılım geliştiren Trend Micro ile kullanıcıları için özel bir anlaşma sağladı. Buna göre kullanıcılar; fidye virüsleri, kötü amaçlı ve casus yazılımlar gibi cihaz güvenliğini tehdit eden unsurlara karşı Trend Micro’nun cihaz güvenliği çözümünden avantajlı fiyatlarla yararlanabilecekler.

Coinbase ile güç birliği: Kripto Kasa, “varlıklarım güvende mi” endişesini ortadan kaldırıyor

Kripto dünyasında güvenlik ve güvenilirlik standartlarını ileri taşımaya kararlı olan Block Earner, soğuk cüzdan teknolojisiyle kripto varlık saklama çözümü olan “Kripto Kasa”yı da  yakın zamanda kullanıma sunacak. Herkes için erişilebilir olacak olan Kripto Kasa, Block Earner kullanıcılarının kripto varlıklarını güvenle saklayabilmelerine olanak verecek. Dünyaca ünlü kripto platformu Coinbase ile güç birliği yapan Block Earner, bu sayede varlıkları 320 milyon USD’ye kadar sigorta kapsamında saklayacak. Kripto kullanıcılarının “Varlıklarım güvende mi?” sorusuna yanıt bulabilecekleri bu yeni hizmet, güvenlik endişelerini büyük ölçüde azaltacak.

Block Earner’ın Türkiye Operasyon Müdürü Emrah Karadere, platformun getirdiği yeni güvenlik önlemleri ve yakında hizmete sunulacak olan Kripto Kasa ürünü hakkında şöyle konuştu:

“Son dönemde sektörde yaşanan güven sarsıcı olaylar yatırımcılarla hizmet sağlayıcı platformların arasının açılmasına yol açtı diyebiliriz. Böyle bir dönemde kullanıcılarımıza güvenle işlem yapabilecekleri bir platform sunabilmek için geliştirdiğimiz yeni özelliklerimizi ve iş birliklerimizi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Kullanıcılarımızın işlem güvenliğini sağlamlaştırmak için biometrik doğrulama adımını hayata geçirdik, anlık doğrulama ile kripto çekim işlemlerinin gerçek kullanıcı tarafından yapıldığından emin olabiliyoruz. Yine Merkle Science entegrasyonu şüpheli cüzdan adreslerinin tespiti ve takibi için çok ufuk açıcı bir gelişme; hatalı ve kötü niyetli işlemlerin önlenmesi, şüpheli işlemlerin askıya alınması ve kullanıcı teyit sürecinin işletilmesi gibi süreçler hayatımıza girecek.

Son olarak yatırımcı açısından sektördeki en önemli konu olan varlık güvenliğiyle ilgili bizi çok heyecanlandıran bir ürünü yılın son çeyreğinde lanse ediyoruz; Kripto Kasa. Soğuk cüzdan teknolojisi kullanan güvenilir bir kripto varlık saklama çözümünü tüm bireysel kullanıcılar için erişilebilir hale getireceğiz. Üstelik kullanıcılarımızın varlıkları 320 milyon USD’lik bir sigorta teminatıyla korunuyor olacak, sigortalı kripto varlık saklama çözümümüz sektördeki ilklerden biri olacak.”