Ana Sayfa Teknoloji Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Türkiye Uydu İhracatçısı Konumuna Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Türkiye Uydu İhracatçısı Konumuna Geldi

0
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Türkiye Uydu İhracatçısı Konumuna Geldi

Uydu İhracatına Yönelik Büyük Adımlar Atılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun açıklamalarına göre Türkiye, artık uydu ithal eden değil uydu ihraç eden bir konuma gelmiş durumda. Ülke, İlk yerli ve milli gözlem uydusu İMECE, küp uydular ve yakın yörünge takım uyduları üreterek kendi yerli gözlem ve haberleşme uydularını geliştirmeye başladı.

Türksat 6A: Türkiye’nin Geleceğini Şekillendirecek

Bakan Uraloğlu, Türksat 6A’nın Türkiye’nin uzay ve uydu teknolojileri alanında bir devrim yapacağını belirtti. Türksat 6A’nın, Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek kadar önemli bir AR-GE projesi olduğunu vurguladı.

Uzaydaki Haklarımızı Koruyoruz

Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin artık uydu hizmeti alan değil, dost ve kardeş ülkelere kendi ürettiği teknolojiyle hizmet verecek konuma eriştiğini belirtti. Uraloğlu, uzaydaki haklarının da sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade etti.

Türksat: Uydu Operatörlerinden Bir Lider

Türksat’ın uydu yayıncılığı alanında Türkiye’nin en önemli şirketlerinden biri olduğunu belirten Uraloğlu, şirketin dünyanın önde gelen uydu operatörlerinden biri olduğunu açıkladı. Türksat, ses, veri, internet, TV ve radyo yayıncılık hizmetleri sağlamanın yanı sıra kablo altyapısı üzerinden yurt içinde geniş hizmet yelpazesi sunuyor.