Ana Sayfa Dünya Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği’nde Türk Kahvaltısı Etkinliği Düzenlendi

Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği’nde Türk Kahvaltısı Etkinliği Düzenlendi

0
Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği’nde Türk Kahvaltısı Etkinliği Düzenlendi

Mısır ve Yabancı Diplomatlar Türk Kahvaltısında Buluştu

Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği’nde düzenlenen kahvaltı etkinliğine, Mısırlı konuklar ve yabancı diplomatlar katıldı. Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Salih Mutlu Şen, kahvaltıda Türk kültüründen örnekler sunarak Türk kahvaltısının önemine vurgu yaptı.

Türk Kahvaltısının Zenginlikleri Tanıtıldı

Şen, Türk kahvaltısının kavurma, sucuk, pastırma gibi etli ürünlerin yanı sıra reçel, bal, zeytin, peynir, tereyağı, börek, yoğurt, yeşillik, sebze, simit ve poğaça gibi zengin ve çeşitli ürünlerden oluştuğunu dile getirdi.

Gazze’deki İnsanlık Faciasına Dikkat Çekildi

Aynı zamanda Gazze’de yaşanan insanlık dramına da dikkat çeken Şen, İsrail’in sürdürdüğü savaşta 36 bini aşkın Filistinlinin öldüğüne ve yerlerinden edilen Filistinlilerin gıda ve barınma sorunuyla karşı karşıya kaldığına değindi.

Mısır ve Türkiye İnsani Yardımlarda İş Birliği Yapıyor

Türkiye’nin Gazze’ye yaptığı insani yardımlara da vurgu yapan Şen, Mısır’ın desteğiyle on binlerce ton gıda yardımını Gazze’ye ulaştırdıklarını belirtti. Ayrıca, Mısır ile Türkiye’nin Gazze’ye yardım ulaştırılmasında önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Kurban Bayramı’nda Filistinlilere Destek

Şen, Türkiye’nin Büyükelçiliği olarak Kurban Bayramı’nın ikinci günü 500 Filistinli ve Gazzeli aileye ev sahipliği yaparak kurban eti ve hediyeler dağıtacaklarını duyurdu. Bu yardımlarla Gazze’deki insanlara destek olmayı amaçladıklarını belirtti.