Ana Sayfa Ekonomi “Türkiye’de Yılın Otomobili” Togg T10X Oldu!

“Türkiye’de Yılın Otomobili” Togg T10X Oldu!

0
“Türkiye’de Yılın Otomobili” Togg T10X Oldu!

Togg T10X, “Türkiye’nin Otomobil Oscarı” Yarışmasında Birinci Oldu

“Türkiye’nin Otomobil Oscarı” olarak adlandırılan “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının kazananı, Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen törenle açıklandı. Yarışmada, Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) üyesi 63 otomotiv gazetecisinden toplamda 2 bin 630 puan alan Togg T10X birinci seçildi. Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş da ödül törenine katıldı.

Diğer Kategorilerdeki Birinciler

Ödül töreninde ayrıca 3 farklı kategorideki birinciler de belli oldu. “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü Gökçeada’da düzenlenen Renault Austral lansmanı alırken, “Yılın İnovasyonu” ödülü mobilite deneyimini tek bir uygulamada buluşturan “Togg Trumore Dijital Deneyim Platformu” ile Togg markasına ve “Yılın Tasarımı” kategorisi ödülü de Kia EV9’a verildi.

Togg: “Anlamlı Bir Yaş Günü Hediyesi”

Togg Kurumsal İletişim ve Marka Lideri Çağ Günaçar, törende yaptığı konuşmada, otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu oldukça saygın ve prestijli bir ödül. Bugün 6. yaşımızı kutluyoruz. Böylesine özel bir günde Türkiye’de Yılın Otomobili ve Yılın İnovasyonu ödüllerini almak bizim için çok anlamlı bir yaş günü hediyesi oldu.” şeklinde konuştu.

OGD Başkanı: “Yarışma, Yurt Dışında da Takip Ediliyor”

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık ise yarışmanın Türkiye’de olduğu kadar yurt dışındaki ana merkezler tarafından da takip edildiğini belirterek, “Yılın Otomobili bir marka haline geldi. Bu da OGD ve Yılın Otomobili organizasyonunun başarısını gösteriyor.” dedi.

Yılın Otomobili yarışmasında finalde 7 otomobil yarıştı. Jüri üyelerinin oylarıyla belirlenen finale kalan modeller, çeşitli kriterler açısından değerlendirildi ve Togg T10X birinci seçildi.