Ana Sayfa Ekonomi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: Türkiye Kritik Teknoloji Alanında Öz Yeterlilik Düzeyini Artırıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: Türkiye Kritik Teknoloji Alanında Öz Yeterlilik Düzeyini Artırıyor

0
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: Türkiye Kritik Teknoloji Alanında Öz Yeterlilik Düzeyini Artırıyor

İstanbul’da Öğretmen Akademileri ve Atölyeleri Kapanış Dersi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Kritik Teknoloji Alanlarındaki Gelişmeler

Bakan Kacır: “Türkiye, kritik teknoloji alanlarında öz yeterlilik düzeylerini artırıyor. ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ ile yerli ve milli teknolojiler geliştirme yolculuğundayız.”

AR-GE ve İnovasyon Alanındaki Atılımlar

Bakan Kacır: “Türkiye’de 102 teknoparkta 10 binden fazla firma AR-GE faaliyetlerini sürdürüyor. 1600’den fazla AR-GE ve tasarım merkezi ile Türkiye, teknoloji yarışında önde gelen ülkeler arasında yer almayı hedefliyor.”

Türkiye’nin Sanayi ve Teknoloji İhracatındaki Artış

Bakan Kacır: “Türkiye’nin yüksek teknoloji ihracatı 7,5 milyar dolara ulaştı. AR-GE’ye ayrılan payın artması ve fikri mülkiyet alanındaki yükseliş, Türkiye’nin teknoloji üretimindeki gücünü gösteriyor.”

İnovasyon ve Eğitimde Hedefler

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yentür: “21. yüzyıl bilgi dünyasında öğrencileri yarına hazırlamak için inovatif düşünce ve teknolojiye erişim önemli. Eğitimde yeni bilgiyi üretebilen bir ekosistem oluşturmayı hedefliyoruz.”

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’nun Değerlendirmesi

Rektör Koyuncu: “Teknolojik imkanlar, öğrencilere görsel bir deneyim sunarak eğitimi daha etkili hale getiriyor. Öğrencileri simülasyon ortamında eğitmek, geleceğe hazırlamak adına önemli bir adımdır.”