Ana Sayfa Spor Mert Günok: “Taraftarlarımıza Teşekkür Ediyorum”

Mert Günok: “Taraftarlarımıza Teşekkür Ediyorum”

0
Mert Günok: “Taraftarlarımıza Teşekkür Ediyorum”

Mert Günok’un EURO 2024 Hesabında Verdiği Röportaj

Avusturya’yı Yenen Türkiye Çeyrek Finale Yükseldi

Türkiye’nin Avusturya’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükseldiği maçta, Mert Günok’un 90+5. dakikada yaptığı kritik kurtarış yankı uyandırmıştı. EURO 2024’ün resmi hesabında soruları yanıtlayan 35 yaşındaki kaleci, şampiyonaya iyi hazırlandıklarını belirterek, iyi bir çalışma ortamı yakaladıklarını ve bu atmosferin sonuçlara yansıdığını ifade etti.

Türk Taraftarların Destek Önemi

Türk taraftarlarının Almanya’da düzenlenen turnuvadaki desteğine değinen Mert Günok, “Burada ‘evimize oynuyoruz’ diyebilirim. Maçlarda tribünlerin yüzde 70-80’inin bizim taraftarımız olduğunu gördük. Bize çok iyi destek veriyorlar. Çok iyi bir şekilde bizi destekledikleri için taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Babasının Eski Bir Kaleci Olması

Mert Günok’un babası Mahir Günok da eski bir kaleci olduğunu belirterek, ailesinin sporcu genlerinden geldiğini vurguladı. Babasının eski bir sporcu olmasının kendisinin futbol kariyerinde önemli bir rol oynadığını söyleyen Mert Günok, “Babamın eski kaleci olması buralara gelmemde önemli bir rol oynadı. Onun eski sporcu olması disiplinli bir şekilde futbol yaşantımı sürdürmeme olanak sağladı” diye konuştu.

Penaltılar ve Oyun Planı

Maçların penaltılara kalmasını istemediğini belirten Mert Günok, “Her takım önceden maçı bitirmeyi ister. Penaltılara kaldığında kaleciler ön plana çıkabiliyor. Bunun için mental ve pratik olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. O anki şartlara ayak uydurmak önemli” şeklinde görüş belirtti.