Ana Sayfa Eğitim MEB Sözleşmeli Öğretmen Atama Süreci Devam Ediyor

MEB Sözleşmeli Öğretmen Atama Süreci Devam Ediyor

0
MEB Sözleşmeli Öğretmen Atama Süreci Devam Ediyor

Öğretmenlik Başvuru Süreci Sonuçları Bekleniyor

MEB tarafından gerçekleştirilecek atamalar için sözleşmeli öğretmenlik başvuru süreci geçtiğimiz haftalarda sona erdi. Şimdi öğretmen adayları başvuru sonuçlarını beklemeye başladı.

En Geniş Kontenjan Sınıf Öğretmenliğine Ayrıldı

20 bin öğretmen ataması branş dağılımı 87 alanda gerçekleşirken, en geniş kontenjan 3 bin 263 ile sınıf öğretmenliğine ve 2 bin 499 ile özel eğitim öğretmenliğine ayrıldı. Sözlü sınava alınmaya hak kazanan adaylar bugün belli olacak.

Sözlü Sınavlar 1 Temmuz’da Başlıyor

Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 10 Haziran’da ilan edilecek. Sözlü sınavlar ise 1 Temmuz tarihinden itibaren başlayacak.

Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sözlü sınava alınmaya hak kazanan adaylar ile sınav merkezleri 10 Haziran 2024’te ilan edilecek. Sözlü sınavlar ise 1 Temmuz 2024’te başlayacak. Tercih başvuru ve göreve başlama süreçleri ise sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gerçekleşecek.

Öğretmen Atamaları Mülakatla Yapılacak

Öğretmen atamalarında mülakatın önemine vurgu yapılıyor. Atamalarda skorun yüzde 50’si KPSS, diğer yüzde 50’si mülakat ile belirlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada, “Kamuda mülakatları kaldıracağız” sözüyle dikkat çekmişti.