Ana Sayfa Magazin Mahmut Deniz 44 Yıl Sonra Üniversite Heyecanını Tekrar Yaşadı

Mahmut Deniz 44 Yıl Sonra Üniversite Heyecanını Tekrar Yaşadı

0
Mahmut Deniz 44 Yıl Sonra Üniversite Heyecanını Tekrar Yaşadı

Mahmut Deniz, 44 Yıl Sonra Üniversite Sınavına Girdi

‘Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1980 yılında bitiren Mahmut Deniz, mezuniyetinden 44 yıl sonra yeniden girdiği sınavda bir kez daha üniversite heyecanını yaşadı. Deniz, 44 yıl sonra Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde girdi.

Deniz’in Heyecanı ve Hedefleri

Sınav öncesi AA muhabirine açıklamada bulunan Mahmut Deniz, “44 yıl sonra aynı heyecanı yaşamak güzel. Öğrenmenin yaşı yoktur. Antalya, tarih ve doğa şehri olduğu için arkeoloji bölümüne girmeyi hedefliyorum. İnşallah başaracağım.” dedi.

Geçmiş deneyimlerle Hazırlık

Deniz, sınava hazırlanırken geçmiş yıllarda çıkan soruları çözerek kendisini hazırladığını dile getirdi.

Aile Destek ve Birlikteliği

Deniz, sınava girdiği merkezin kendisi için ayrı önemi olduğunu anlatarak, “Oğlum da bu okulda okuyor. Sınava oğlum ve eşimle geldim. Bu heyecanı birlikte yaşıyoruz. Oğlumun okuduğu okulda sınava girmek benim için ayrı bir güzellik.” şeklinde konuştu.

Aile İçi Dayanışma

Lise 9. sınıf öğrencisi Dağ Bora Deniz ise “Babamın başarılı olacağına inanıyorum. 3 yıl sonra ben de üniversite sınavına gireceğim. Geçen yıl babam beni Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında beklemişti, ben de şimdi onu YKS’de burada bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Aile Destek ve Teşekkür

Lütfiye Deniz de başarı dilediği eşi için istediği bölümü kazanması için temennide bulundu.