Ana Sayfa Eğitim LGS Günü İstanbul’da Toplu Taşıma Ücretsiz

LGS Günü İstanbul’da Toplu Taşıma Ücretsiz

0
LGS Günü İstanbul’da Toplu Taşıma Ücretsiz

İBB, LGS Günü İçin Öğrencilere ve Sınav Görevlilerine Ücretsiz Toplu Taşıma Hizmeti Sunacak

İstanbul’da Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) katılacak öğrenciler ve sınav görevlileri için müjdeli bir haber geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2 Haziran Pazar günü gerçekleşecek LGS sınavında toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanma imkanı sağlayacak.

Ücretsiz Toplu Taşıma Detayları

İstanbulkart entegrasyonuna dahil toplu ulaşım araçları, LGS sınavına girecek öğrenciler ve sınav görevlileri için ücretsiz olacak. Sınav belgesi veya görevli belgesini gösteren herkes, bu hizmetten faydalanabilecek.

Ücretsiz ulaşım imkanı sınavın 2 saat öncesinden başlayacak ve sınav bitişinin 2 saat sonrasına kadar devam edecek. Bu sayede sınav günü toplu taşıma konusunda öğrencilerin ve görevlilerin ekonomik olarak desteklenmesi hedefleniyor.

Zabıta Daire Başkanlığından Destek

İBB Zabıta Daire Başkanlığı, sınav günü gürültü şikayetlerine de müdahale edecek. Öğrencilerin sınav konsantrasyonunu korumak adına her türlü destek sağlanacak ve dikkat dağıtıcı unsurlar engellenecek.

İETT ve Şehir Hatlarından Ek Seferler

İETT, Avrupa ve Anadolu Yakası’nda toplamda 114 ek sefer planladı. Ayrıca, Şehir Hatları da normal seferlere ek olarak ek seferler düzenleyerek öğrencilerin sınav günü ulaşımını kolaylaştıracak.