Ana Sayfa Yaşam İstanbul’da metrobüs yollarında bozulmalar meydana geldi şikayet’ler üzerine İBB çalışmaşlara başladı

İstanbul’da metrobüs yollarında bozulmalar meydana geldi şikayet’ler üzerine İBB çalışmaşlara başladı

0
İstanbul’da metrobüs yollarında bozulmalar meydana geldi şikayet’ler üzerine İBB çalışmaşlara başladı

İstanbul’da metrobüs yollarında bozulmalar meydana geldi. Özellikle Okmeydanı-Perpa bölgesinde, asfaltın bir kısmının eridiği, çukurlaşmalar oluştuğu görüldü. İBB, ‘Beyaz Yol’ uygulamasıyla yolları yenilemeye başladı. Yolcular, yollardaki bozulmalardan şikayetçi olduklarını belirtti.

 

İSTANBUL’da metrobüs yollarında bozulmalar meydana geldi. Mevcut yolda özellikle, Okmeydanı- Perpa kısmında yıpranan asfaltın çukurlaşmalar oluşturduğu, metrobüslerin yıpranmış yollardan geçişleri sırasında sallandığı görüldü. İBB’den metrobüs yollarında ‘Beyaz Yol’ uygulamasıyla ikinci çalışmanın başladığını açıklarken “Beton dökümünün olduğu istasyon, çalışma güzergahında 36 saat kapalı kalacak. Metrobüs bu istasyonu tek yönde pas geçecek. Yolcular bir sonraki istasyondan ters istikamete ücretsiz şekilde geri dönüş yapabilecek. Bu durum metrobüs içinden anonslarla, istasyonlarda duyurularla yolculara hatırlatılacak. Duraklarda yönlendirme tabelaları olacak” denildi. İstanbul ulaşımında kilit rol oynayan metrobüs yollarında bozulmalar meydana geldi. Özellikle Okmeydanı-Perpa bölgesinde, asfaltın bir kısmının eridiği, bazı noktalarda çukurlaşmalar oluştuğu görüldü. Metrobüsü kullananlar da yollardaki bozulmalardan şikayetçi olduklarını belirtti.İSTASYONLAR 36 SAAT KAPALI KALACAK

Açıklamada, “İBB birimleri iki ekip olarak çalışmalarını yürütecek. Bir ekip çift yönlü uzunluğu 18,5 kilometre olan Zincirlikuyu- Şehit Mustafa Cambaz arasındaki 12 durakta çalışma yapacak. İkinci ekip de 23,7 kilometrelik Beylikdüzü Son Durak ile İBB Sosyal Tesisleri arasındaki 14 duraklı güzergahı yenileyecek. Toplamda 26 durak arasındaki 42 kilometrelik alan ‘Beyaz Yol’ ile kaplanacak. Vardiyalı şekilde aralıksız şekilde ilerleyecek çalışmalar 120 günde tamamlanacak. Beton dökümünün olduğu istasyon, çalışma güzergahında 36 saat kapalı kalacak. Metrobüs bu istasyonu tek yönde pas geçecek. Yolcular bir sonraki istasyondan ters istikamete ücretsiz şekilde geri dönüş yapabilecek. Bu durum metrobüs içinden anonslarla, istasyonlarda duyurularla yolculara hatırlatılacak. Duraklarda yönlendirme tabelaları olacak” bilgileri yer aldı.