Ana Sayfa Gündem İstanbul’da Cinayet Zanlılarına Ağırlaştırılmış Müebbet ve Müebbet Hapis Cezası

İstanbul’da Cinayet Zanlılarına Ağırlaştırılmış Müebbet ve Müebbet Hapis Cezası

0
İstanbul’da Cinayet Zanlılarına Ağırlaştırılmış Müebbet ve Müebbet Hapis Cezası

Kimliği Belirsiz Ceset Bulundu, Olay Çözüldü

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Sancaktepe’de ormanda elleri ve ayakları bağlanıp, külotlu çorapla boğulmuş bir erkek cesedi bulunduğu ihbarını aldı. Jandarma ekipleri yaptıkları incelemede cesedin Semih Sevim’e ait olduğunu belirledi.

Tatilci Ailenin İhbarıyla Çözüldü

Mantar toplamaya çıkan bir ailenin fark ettiği cesedin parmak izinden kimliğinin Semih Sevim’e ait olduğu ortaya çıktı. Sevim’in Tokat’ta ikamet ettiği ve ailesi tarafından kayıp ihbarında bulunulduğu belirlendi.

Şüpheliler Yakalandı, Cinayet İtiraf Edildi

Jandarma ekipleri, Semih Sevim’in eski kız arkadaşı Seçil Çiftçi’yi çelişkili ifadeleri üzerine gözaltına aldı. Çiftçi ifadesinde, Sevim’i öldürdüklerini ve cesedi babası Cemal Çiftçi ile birlikte ormana bıraktıklarını itiraf etti.

Mahkeme Kararı

İstanbul 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Seçil Çiftçi ağırlaştırılmış müebbet, babası Cemal Çiftçi ise müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Karar duruşmasına katılan Semih Sevim’in ağabeyi Fatih Sevim, “Mekanı cennet olsun. Karar ilk açıklandığında çok duygulandık. Gözyaşlarımız tutamadık. İnşallah orada çürürler” dedi.