Ana Sayfa Dünya İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Sonucunda En Az 10 Filistinli Hayatını Kaybetti

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Sonucunda En Az 10 Filistinli Hayatını Kaybetti

0
İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Sonucunda En Az 10 Filistinli Hayatını Kaybetti

İsrail’in Han Yunus Kenti’ne Düzenlediği Saldırı

Filistin haber ajansı WAFA‘nın aktardığına göre, İsrail topçuları Gazze Şeridi’nin güneyinde bulunan Han Yunus kentine düzenlediği saldırıda en az 2 Filistinli hayatını kaybetti. Saldırıda aralarında çocukların da olduğu bazı kişiler yaralandı.

Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki Saldırı

Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı’nda İsrail savaş uçakları tarafından bir eve düzenlenen saldırıda 4 Filistinli yaşamını yitirdi, bazıları da yaralandı.

El-Mevasi Bölgesindeki Hava Saldırısı

İsrail ordusuna ait insansız hava aracının Refah’ın batısında bulunan el-Mevasi bölgesinde bir grup Filistinlinin bulunduğu noktayı hedef alması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.

Ed-Durc Mahallesi’ndeki Bombardıman

İsrail savaş uçaklarının Gazze kenti doğusundaki Ed-Durc Mahallesi’ndeki bir evi vurması sonucu en az 2 kişi yaşamını yitirdi, 6 kişi yaralandı.

İsrail’in Gazze’ye 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694 çocuk, 10 bin 279 kadın olmak üzere toplam 38 bin 11 Filistinli öldü, 87 bin 445 kişi yaralandı. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, sivil altyapıya yönelik saldırılar nedeniyle halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları da zarar görmekte.