Ana Sayfa Gündem İçişleri Bakanı Yerlikaya: Konya’da Kaçak Silah Operasyonu!

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Konya’da Kaçak Silah Operasyonu!

0
İçişleri Bakanı Yerlikaya: Konya’da Kaçak Silah Operasyonu!

Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyonunda Konya’da Kaçak Silah Operasyonu Düzenlendi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen bir operasyon hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan çalışmalar sonucunda Konya’da yasa dışı faaliyet gösteren silah imalathanelerinden temin edilen tabancaları doğu illerine sevk ettiği belirlenen bir araca yönelik “Mercek-20” operasyonu düzenlendi.

225 Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi, 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

Operasyon kapsamında 225 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilirken, 2 şüpheli de gözaltına alındı. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki halkımızın huzurunu kaçıranların ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. Silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

Polislere Tebrik ve Teşekkür

Yerlikaya operasyonu gerçekleştiren polisleri tebrik ederek, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.” mesajını paylaştı. Başarılı operasyonun, halkın huzur ve güvenliği için atılan önemli adımlardan biri olduğu vurgulandı.