Ana Sayfa Spor Hamburg’daki Volkspark Stadı EURO 2024’e Hazır

Hamburg’daki Volkspark Stadı EURO 2024’e Hazır

0
Hamburg’daki Volkspark Stadı EURO 2024’e Hazır

Volkspark Stadı Tarihçesi ve Önemi

Hamburg’daki Volkspark Stadı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Daha önce 1974 ve 2006 FIFA Dünya Kupası ile EURO 1988 maçlarına ev sahipliği yapan bu statta, 2010 UEFA Avrupa Ligi finali de gerçekleşti.

EURO 2024 için Hazırlıklar

Almanya’da 14 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek EURO 2024’te Volkspark Stadı, 5 maça ev sahipliği yapacak. Turnuva boyunca stat, biri çeyrek final olmak üzere toplam 10 maçı ağırlayacak.

Volkspark Stadı’nın Önemli Misafirleri

Volkspark Stadı, son yıllarda düşüş yaşayan Hamburg takımına ev sahipliği yaparken, aynı zamanda Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk’e de kapılarını açtı. Shakhtar Donetsk, Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle Avrupa kupalarındaki maçlarını bu statta oynadı.

Çekya ile Türkiye Maçlarına Ev Sahipliği

Volkspark Stadı, A Milli Futbol Takımı’nın F Grubu’ndaki son maçına ev sahipliği yapacak. Türkiye ile Çekya arasındaki mücadele 26 Haziran’da gerçekleşecek. Ayrıca F Grubu’nda Gürcistan ile Çekya arasındaki maç da bu statta oynanacak.

Diğer Etkinlikler ve Konserler

Volkspark Stadı, sadece futbol maçlarına ev sahipliği yapmıyor; zaman zaman boks müsabakaları ve konserlere de ev sahipliği yapıyor. Bu statta düzenlenen etkinlikler arasında eski ağır sıklet boks şampiyonu Ukraynalı Wladimir Klitschko’nun unvan mücadelesi ve pek çok ünlü sanatçının konseri yer alıyor.

EURO 2024 Maçları

Volkspark Stadı’nda oynanacak EURO 2024 maçları şu şekilde:

  • 16 Haziran: Polonya-Hollanda
  • 19 Haziran: Hırvatistan-Arnavutluk
  • 22 Haziran: Gürcistan-Çekya
  • 26 Haziran: Çekya-Türkiye
  • 5 Temmuz: Çeyrek final