Ana Sayfa Gündem Emine Erdoğan’ın Liderliğindeki Sıfır Atık Projesi Dünya Genelinde Yankı Buluyor

Emine Erdoğan’ın Liderliğindeki Sıfır Atık Projesi Dünya Genelinde Yankı Buluyor

0
Emine Erdoğan’ın Liderliğindeki Sıfır Atık Projesi Dünya Genelinde Yankı Buluyor

Birleşmiş Milletler Sıfır Atık Yüksek Düzeyli Şahsiyetler Danışma Kurulu Toplantısı

Emine Erdoğan’ın liderliğindeki Sıfır Atık Projesi, dünya genelinde önemli yankılar uyandırıyor. Bugün yapılacak olan Birleşmiş Milletler Sıfır Atık Yüksek Düzeyli Şahsiyetler Danışma Kurulu’nun ikinci toplantısında Emine Erdoğan, katılımcılara seslenecek.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Toplantı

Toplantı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevrim içi olarak gerçekleşecek. Kurul, Sıfır Atık Projesi’nin küresel çapta yaygınlaştırılması için atılacak adımları ele alacak.

Ulusal ve Uluslararası Desteğin Artışı

Emine Erdoğan’ın himayesinde 2017’den bu yana yürütülen Sıfır Atık Projesi, uluslararası alanda tanınırlığını arttırıyor. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda 2022’de Türkiye’nin ana sunucu, 105 ülkenin de eş sunucu olduğu “sıfır atık” kararı oy birliğiyle kabul edildi.

Uluslararası Sıfır Atık Günü İlan Edildi

30 Mart, artık “Uluslararası Sıfır Atık Günü” olarak kutlanacak. Birleşmiş Milletler Sıfır Atık Danışma Kurulu üyeleri, dünya çapında tanınmış liderler, siyasi parti başkanları, uluslararası firmaların üst düzey yöneticileri, çevre programları yürüten kuruluşların temsilcileri ve ekonomistlerden oluşuyor.