Ana Sayfa Eğitim E-Okul VBS: Öğrenci ve Velilerin Bilgi Alabileceği Eğitim Platformu

E-Okul VBS: Öğrenci ve Velilerin Bilgi Alabileceği Eğitim Platformu

0
E-Okul VBS: Öğrenci ve Velilerin Bilgi Alabileceği Eğitim Platformu

E-Okul VBS Hakkında Bilinmesi Gerekenler

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrenci ve velilere yazılı sınav notları, devamsızlık durumu ve karne notlarını öğrenme imkanı sunmaktadır. Ancak 2. dönemin sonlarına doğru notların açıklandığı zamanlarda girişlerde yoğunluk yaşanabilmektedir.

E-Okul Ne Zaman Kapanıyor?

E-Okul VBS, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Öğrenciler, karne döneminde de sisteme erişim sağlayabileceklerdir. Ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 14 Haziran’dan birkaç gün önce sona erdiği bilinmektedir.

E-Okul VBS’ye Giriş Nasıl Yapılır?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak için öncelikle “e-okul.meb.gov.tr” adresine giderek istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Ardından öğrencinin kimlik veya eğitim bilgileri istenmekte ve fotoğraf doğrulaması yapılarak sistem kullanıma açılmaktadır.

E-Okul İle Hangi Sorgulamalar Yapılabilir?

E-Okul üzerinden devamsızlık, yazılı ve sözlü sınav sonuçları, karne notları, haftalık ders programları, eğitim haberleri gibi birçok bilgiye ulaşmak mümkündür. Ayrıca öğrencinin okuduğu kitaplar ve yazılı ortalamaları da bu platform üzerinden görüntülenebilmektedir.