Ana Sayfa Gündem Doğu Anadolu’da Kar Yağışı Kentleri Beyaza Bürüdü

Doğu Anadolu’da Kar Yağışı Kentleri Beyaza Bürüdü

0
Doğu Anadolu’da Kar Yağışı Kentleri Beyaza Bürüdü

Erzurum’da Kar Temizleme Çalışmaları Başladı

Erzurum‘da sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışı şehri beyaza bürüdü. Karın ardından belediye ekipleri cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışmalarına başladı.

Kars’ta Kar Yağışı Trafiği Olumsuz Etkiledi

Kars‘ta dün başlayan ve sabah saatlerine kadar etkisini sürdüren kar, şehir merkezini beyaza bürüdü. Kar yağışı nedeniyle Kars-Digor kara yolunda sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri yollarda kar küreme çalışması başlattı. Tarihi yapılar da karla kaplanarak güzel bir görüntü oluşturdu. Arazide yiyecek arayan tilkiler ise karla kaplı doğada görüntülendi.

Sarıkamış’ta Kar Kalınlığı 165 Santimetreye Ulaştı

Sarıkamış ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından ilçe merkezinde kar kalınlığı 30, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde ise 165 santimetreye ulaştı. Ağaçlar, bitkiler karla kaplanırken, bina çatılarında buz sarkıtları oluştu. Vatandaşlar ev ve iş yerlerinin önünde biriken karları temizlerken, bazı esnaflar da yaban kuşlarını yemledi.

Van, Hakkari ve Bitlis’te Ulaşım Zorlukları

Ardahan‘da da kar yağışı etkili olurken, Van, Hakkari ve Bitlis‘te olumsuz hava koşulları nedeniyle 393 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.