Ana Sayfa Gündem Bursa’da Kızına Baskı Yapan Damadını Öldüren Şüpheli Tutuklandı

Bursa’da Kızına Baskı Yapan Damadını Öldüren Şüpheli Tutuklandı

0
Bursa’da Kızına Baskı Yapan Damadını Öldüren Şüpheli Tutuklandı

Olayın Detayları

Bursa’da geçen yıl haziran ayında Osmangazi ilçesi Emek Adnan Menderes Mahallesi’nde meydana gelen olayda, İsmail Hakkı Özen isimli şahıs, sokakta yürürken kızına boşanması için baskı yapan damadı Ali Gürbüz ile karşılaştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Özen, belindeki bıçağı çıkararak damadını boğazından ve vücudunun 15 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan Gürbüz, olay yerinde hayatını kaybetti.

Olayın Gelişimi

İsmail Hakkı Özen, cinayetin ardından polisi arayarak “Damadımı öldürdüm. Beni gelip, alın” dedi. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan şüpheli, mahkemeye çıkarılarak tutuklandı. Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi‘nde ‘Kasten adam öldürmek’ suçundan yargılanmaya başlandı.

Tutuklu Sanığın Savunması

İsmail Hakkı Özen, mahkemede yaptığı savunmada, damadının kendisine ve ailesine şiddet uyguladığını, dolandırıcılık yaptığını iddia etti. Suçu işlerken 12 kez kalp krizi geçirdiğini belirten Özen, pişmanlığını dile getirerek tahliyesini talep etti.

Tanıkların İfade ve Mahkeme Kararı

Olaya tanıklık eden Ali Gürbüz‘ün eşi, evlilikleri boyunca şiddete maruz kaldığını ve çocuklarıyla da şiddet gördüklerini ifade etti. Özen’in cezalandırılmasını talep eden ailenin avukatı, sanığın gerçekleri çarpıttığını iddia etti. Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.