Ana Sayfa Ekonomi Borsa İstanbul Güne Yükselişle Başladı

Borsa İstanbul Güne Yükselişle Başladı

0
Borsa İstanbul Güne Yükselişle Başladı

BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı

Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 89,57 puan ve yüzde 0,83 artarak 10.832,87 puana çıktı. Bankacılık endeksi yüzde 1,28 ve holding endeksi yüzde 0,69 artış kaydetti.

Sektörler Arasında Değişen Performanslar

Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran bankacılık olurken, tek kaybettiren yüzde 0,38 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı oldu.

ABD’deki Enflasyon Verilerine Odaklanıldı

Gözler ABD’deki enflasyon verilerindeydi. Analistler, ABD’de enflasyon verilerine odaklanırken, küresel pay piyasalarında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın faiz indirimi beklentileriyle teknoloji sektörü öncülüğünde pozitif bir seyir izlendiğini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Beklenti

Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılacağı JP Morgan yatırımcı toplantısından gelecek haber akışının varlık fiyatları üzerinde etkili olabileceği belirtiliyor.

Gündemdeki Diğer Konular ve Beklentiler

Yurt içinde perakende satışlar ve haftalık para ve banka istatistikleri ile yurt dışında ABD’de enflasyon verileri gibi yoğun veri gündeminin takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 10.900 ve 11.000 puanın direnç, 10.800 ve 10.700 seviyelerinin destek konumunda olduğunu kaydetti.