Ana Sayfa Gündem Bolat, İstanbul’da Bir Araya Geldiği Bakanlarla Ticaret ve Yatırım İlişkilerini Ele Aldı

Bolat, İstanbul’da Bir Araya Geldiği Bakanlarla Ticaret ve Yatırım İlişkilerini Ele Aldı

0
Bolat, İstanbul’da Bir Araya Geldiği Bakanlarla Ticaret ve Yatırım İlişkilerini Ele Aldı

Bolat’ın Endonezya Ticaret Bakanı Hasan ile Görüşmesi

Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Endonezya Ticaret Bakanı Zulkifli Hasan ile yaptıkları görüşmede, Endonezya ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerini artırmanın önemine vurgu yaptı. Özellikle altyapı ve savunma sanayi gibi öncelikli sektörlerin ele alındığını belirtti.

Gabon Ticaret Bakanı ile Yapılan Toplantı

Bolat, Gabon Ticaret Bakanı Marie Paullette Parfaite Amouyeme Ollame ile gerçekleştirdikleri toplantıda, iki ülke arasındaki yatırım ve müteahhitlik ilişkilerinin güçlendirilmesi ve ikili ticaretin çeşitlendirilmesi için istişarelerde bulunduklarını aktardı. Ayrıca, JETCO mekanizmasının kurulmasında mutabık kaldıklarını ifade etti.

Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı ile Odaklanılan Konular

Bolat, Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Ahmed Samir Saleh ile yaptığı toplantıda, Türkiye ve Mısır arasındaki ticaretin ileriye taşınması ve sanayi işbirliklerinin derinleştirilmesi üzerine odaklandıklarını bildirdi.

Nijerya Sanayi, Ticaret ve Yatırım Bakanı ile Ele Alınan Konular

Bolat, Nijerya Sanayi, Ticaret ve Yatırım Bakanı Doris Uzoka Anite ile gerçekleştirdikleri toplantıda Türkiye’nin Afrika’daki en büyük ticaret partnerlerinden biri olan Nijerya ile işbirliğini güçlendirecek fırsatları ele aldıklarını ve yasal altyapının tamamlanması için adımlar attıklarını belirtti.

Irak Ticaret Bakanı ile Yapılan Görüşme

Bolat, Irak Ticaret Bakanı Atheer Dawood ile gerçekleştirdikleri görüşmede, 2 ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirecek fırsatları değerlendirdiklerini ve kısa vadede atılacak adımları planladıklarını ifade etti. Ayrıca, Türk firmaların Irak’a ihracatlarını artırmasına katkı sunacak projeleri değerlendirdiklerini belirtti.

Sudan Ticaret Bakanı ile Belirlenen Stratejiler

Bolat, Sudan Ticaret Bakanı Elfatih Abdalla Yousif Abrahim ile gerçekleştirdikleri toplantıda, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğini artırmak ve yeni ticaret yolları açmak adına stratejiler belirlediklerini kaydetti.