Ana Sayfa Sağlık Bilkent Şehir Hastanesinde Canlı Cerrahi Sempozyumu Başladı

Bilkent Şehir Hastanesinde Canlı Cerrahi Sempozyumu Başladı

0
Bilkent Şehir Hastanesinde Canlı Cerrahi Sempozyumu Başladı

Göz Doktorlarının Buluşması: Türk Oftalmoloji Derneği Sempozyumu

Bu yıl 8’ncisi düzenlenen Canlı Cerrahi Sempozyumu, Bilkent Şehir Hastanesinde başladı. Türkiye’deki göz doktorlarını temsil eden Türk Oftalmoloji Derneği tarafından düzenlenen sempozyum, ulusal ve uluslararası katılımla gerçekleşiyor.

Göz Ameliyatları Canlı Yayınla İzlenecek

Sempozyum kapsamında, gözün farklı branşlarında son teknolojik yöntemlerin kullanıldığı operasyonlar yapılacak. Bu operasyonlar, yüksek çözünürlüklü kameralarla canlı olarak yurt içi ve yurt dışındaki hekimlere yayınlanacak.

70’e Yakın Ameliyat Gerçekleştirilecek

Türk Oftalmoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Huban Atilla, sempozyum kapsamında gözün 6 farklı alt branşında 70’e yakın ameliyatın yapılacağını belirtti. 120 hekim, bu operasyonlarda kullanılan teknikleri ameliyathanede detaylıca tartışacak.

Eğitim ve Bilgi Paylaşımı Ön Planda

Sempozyum, eğitim ve bilgi paylaşımı için önemli bir platform olma özelliği taşıyor. Yaklaşık 900 Türk ve 500 yabancı hekim, çevrimiçi ortamda ameliyatları eş zamanlı olarak izleyecek.

Bilkent Şehir Hastanesi’nin Önemi

Bilkent Şehir Hastanesi Genel Hastane Başhekimi Doç. Dr. Osman İnan, hastane işbirliğinde gerçekleşen sempozyumun önemine vurgu yaparak, hastanenin Türkiye’nin en büyük kliniklerinden biri olduğunu ve aynı zamanda eğitim merkezi olma hedefinde olduğunu belirtti.

Türk Göz Cerrahisinin Dünya Standartlarındaki Yeri

Göz Hastalıkları Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Özlem Evren Kemer, sempozyumun Türk göz cerrahisinin dünya standartlarında teknikleri kullandığını ve hizmet sunduğunu gösterdiğini ifade etti. Türk göz cerrahlarının uluslararası alanda temsil edilmesinin önemine değindi.