Ana Sayfa Ekonomi Bakan Kacır, Sivas’ta Robot Teknolojileri Üretim Merkezi Açtı

Bakan Kacır, Sivas’ta Robot Teknolojileri Üretim Merkezi Açtı

0
Bakan Kacır, Sivas’ta Robot Teknolojileri Üretim Merkezi Açtı

Sivas’a Yeni Eserler Kazandırıyoruz

Bakan Kacır, TEZMAKSAN Robot Teknolojileri Hacı Mustafa Aydoğdu Üretim Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, Sivas’ın tarihine vurgu yaparak, şehre yeni eserler kazandırmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Sivas’ın Önemi

Kacır, Sivas’ın tarihi önemine değinerek, Anadolu Selçukluları’ndan günümüze kadar birçok değerli şahsiyet yetiştirdiğini ve bu toprakların ülkeye yön veren kişileri ağırladığını belirtti.

Milli Teknoloji Hamlesi

Bakan Kacır, milli teknoloji hamlesi kapsamında ülkenin teknoloji üretme yeteneğini güçlendirdiklerini vurgulayarak, Türkiye’nin endüstriyel robot teknolojilerindeki yetkinliklerini artırmak için yatırımlar yaptıklarını kaydetti.

Endüstriyel Robot Teknolojileri

Kacır, endüstriyel robot teknolojileri alanında yapılan yatırımların ülkenin kalkınması için önemli olduğunu belirterek, Türkiye’nin bu alanda rekabetçi ürünler ve hizmetler sunmasını sağlayacaklarını ifade etti.

Sivas’a Destek Devam Edecek

Bakan Kacır, son 22 yılda Sivas’a yapılan yatırımların önemine vurgu yaparak, şehrin teknoloji geliştirme ve inovasyon yolculuğunda desteklerinin artarak devam edeceğini dile getirdi.