Ana Sayfa Gündem Avcılar’da Motosiklet Kazası: Furkan Samet Göktürk Hayatını Kaybetti

Avcılar’da Motosiklet Kazası: Furkan Samet Göktürk Hayatını Kaybetti

0
Avcılar’da Motosiklet Kazası: Furkan Samet Göktürk Hayatını Kaybetti

16 Yaşındaki Genç Motosiklet Kazasında Hayatını Kaybetti

Avcılar’da, 16 yaşındaki Furkan Samet Göktürk, babasının hediye olarak aldığı motosikletle seyir halindeyken kaza geçirerek hayatını kaybetti.

Kaza Anı ve Yaşananlar

Kaza, 14 Haziran Cuma günü, saat 12.30 sıralarında, Tahtakale Mahallesi Melisa Sokak’ta meydana geldi. Furkan Samet Göktürk, Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi ve Ayyıldız robotik takımı mekanik kaptanıydı. Babası Şahin Göktürk, oğluna başarısını takdir etmek amacıyla yaklaşık 7 ay önce bir motosiklet hediye etmişti.

Kazada, virajı dönerken direksiyon hakimiyetini kaybeden Furkan Samet, bariyerlere çarparak ağır yaralandı. Çevredekilerin ilk müdahalesinin ardından sağlık ekipleri olay yerine geldi ancak tüm çabalara rağmen genç sürücü kurtarılamadı.

Doğum Gününe 3 Gün Kala Toprağa Verildi

Furkan Samet’in vefatı, doğum gününe sadece 3 gün kala gerçekleşti. Cenazesi, Ispartakule Şehit Tahsin Gerekli Camii’nde kılınan namazın ardından memleketi Zonguldak’a götürülerek toprağa verildi.

Okulun Robotik Takımı ve Başarısı

Furkan Samet, Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin robotik takımı mekanik kaptanı olarak başarılı projeler gerçekleştirmiş ve uluslararası yarışmalarda dereceler elde etmişti. Genç mucit, gelecek yıl ABD’de düzenlenecek yarışmalara katılmak için hazırlık yapıyordu.

Ailesinin ve Okulun Mesajları

Furkan Samet’in ailesi ve okulu, genç mucidin vefatıyla derin bir üzüntü yaşadıklarını belirterek, başsağlığı mesajları yayınladılar. Ailesi, kaza yerinde yapılan müdahalelerin yetersiz olduğunu ve yaşanan kazanın ardında ciddi bir mühendislik hatası bulunduğunu dile getirdi.