Ana Sayfa Dünya ABD Başkanlık Seçimlerinde Joe Biden’ın Sağlık Durumu Tartışma Yarattı

ABD Başkanlık Seçimlerinde Joe Biden’ın Sağlık Durumu Tartışma Yarattı

0
ABD Başkanlık Seçimlerinde Joe Biden’ın Sağlık Durumu Tartışma Yarattı

Joe Biden’ın Performansı Gözler Önüne Serildi

ABD’de 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerine yaklaşırken, Demokratların adayı ve mevcut ABD Başkanı Joe Biden’ın sağlık durumu gündemdeki yerini koruyor. 81 yaşındaki Biden, son dönemde yapmış olduğu birçok gaf ile eleştirilere maruz kaldı. Geçtiğimiz haftalarda Trump’la yapılan münazarada kötü bir performans sergileyen Biden, konuşmalarında belirsizlikler ve konudan sapmalar yaşadı.

Biden’ın Doktorları Beyaz Saray’a Sık Sık Ziyaretlerde Bulunuyor

ABD medyasında yer alan haberlere göre, Biden’ın en güvendiği doktorları Beyaz Saray’a sık sık ziyaretlerde bulunuyor. Parkinson hastalığı konusunda uzman olan Dr. Kevin Cannard ve Biden’ın uzun süredir doktoru olan Dr. Kevin O’Connor’ın Beyaz Saray’a sık sık gittiği ortaya çıktı. Bu durum, Biden’ın münazara sırasındaki performansının ardından dikkat çekici hale geldi.

Doktorlar Biden’ın Sağlık Durumunu Gizliyor İddiaları

Beyaz Saray’da eski başkanların doktorluğunu yapmış olan Cumhuriyetçi kongre üyesi Ronny Jackson, Biden’ın doktorlarının sağlık durumunu gizlediğini iddia etti. Jackson, Biden’ın akli durumunun test edilmesi gerektiği yönünde çağrıda bulunarak, doktorların Biden’a güvendiğini ve sağlık durumunu gizlediğini öne sürdü.