Ana Sayfa Dünya ABD Başkanı Hunter Biden’ın Suçlu Bulunduğu Davaya İlişkin Açıklama Yaptı

ABD Başkanı Hunter Biden’ın Suçlu Bulunduğu Davaya İlişkin Açıklama Yaptı

0
ABD Başkanı Hunter Biden’ın Suçlu Bulunduğu Davaya İlişkin Açıklama Yaptı

Biden, Oğlunun Duruşundan Gurur Duyduğunu Belirtti

ABD Başkanı, oğlu Hunter Biden’ın yasa dışı silah edinmeden suçlu bulunduğu davaya ilişkin açıklama yaparak, oğlunun uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelesinde dirençli olduğunu ve bu konuda ona destek olmaya devam edeceğini vurguladı. Joe Biden, “Ben Başkan’ım ama aynı zamanda da bir babayım” ifadesini kullanarak, eşi Jill Biden ile birlikte oğullarını sevdiklerini ve daima yanlarında olacaklarını belirtti.

Hunter Biden’ın Suçlu Bulunduğu İddialar

Delaware eyaletinde görülen davada jüri üyeleri, Hunter Biden’ın federal lisanslı silah satıcısına yalan söylemek, başvuru formunda uyuşturucu kullanıcısı olmadığı şeklinde yanlış beyanda bulunmak ve silahı yasa dışı olarak bulundurmak suçlarından suçlu olduğuna hükmetmişti. Hunter Biden, suçlamaları reddetmiş olsa da Adalet Bakanlığı tarafından atanan özel savcı David Weiss’in geçen sene yönelttiği suçlamalarla karşı karşıya kalmıştı.

2018 yılında uyuşturucu bağımlısı olduğu bir dönemde yasa dışı silah edinmekle suçlanan Hunter Biden, federal yasaları ihlal etmekle suçlanmıştı. Bu durum, ABD tarihinde görevdeki bir başkanın oğlunun yargılanması açısından bir ilk olarak kayıtlara geçti.

Siyasi gözlemciler, Hunter Biden’ın yargılanmasının ve suçlu bulunması halinde babası Joe Biden’ı olumsuz etkileyebileceği yönünde değerlendirmelerde bulunmuştu.