Ana Sayfa Spor A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Montella: “Dengeli Bir Maçtı”

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Montella: “Dengeli Bir Maçtı”

0
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Montella: “Dengeli Bir Maçtı”

Ozan Kabak’ın Durumu Üzüntü Verici

A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Vincenzo Montella, deplasmanda İtalya ile golsüz berabere kaldıkları hazırlık maçının ardından Ozan Kabak’ın sakatlığı hakkında bilgi beklediklerini belirterek, “Maalesef çok üzgünüz. Sezonu bu noktada herkesin hayalleri var, böyle bir sakatlık yaşaması hepimizi derinden üzdü.” açıklamasını yaptı.

Maç Sert Geçti Ancak Dengeliydi

Montella, maçın sert geçtiği yönündeki soruya, “Baktığınızda aradığımız takım ruhunu sahada yakalama fırsatımız oldu. Maçın sonlarına doğru takımlar yorgundu ama genel olarak dengeli bir maçtı. Rakamsal olarak da dengeli bir maç oldu.” dedi. İtalya’nın 11, Türkiye’nin 10 şut attığı maçta, gol beklentisinin benzer olduğunu vurguladı.

Fiziksel Yönünüz Çok Güçlü Olmalı

UEFA’ya gönderecekleri son kadroyla ilgili soruya Montella, “Listeye aldığım bütün futbolcuların en iyi olduğunu düşündüm. Fiziksel durumlar çok önemli, kondisyon olarak hangisi daha iyi ise kadroya alınacak.” yanıtını verdi. İki futbolcunun A milli takım forması giyme deneyimini değerlendirdi.

İlk Hedef: Grubu Geçmek

Montella, Türkiye’nin EURO 2024 hedefleri hakkında, “En genç milli takım olduğumuzu söyleyebilirim. Büyük hayaller kurarken küçük adımlarla ilerlemeyi seven bir insanım. İlk hedefimiz grubu başarıyla tamamlamak ve geçmek.” şeklinde konuştu. Kenan Yıldız’ın potansiyeline de değindi.