Ana Sayfa Spor Red Bull Racing Takım Patronu Christian Horner Hakkındaki İddialar

Red Bull Racing Takım Patronu Christian Horner Hakkındaki İddialar

0
Red Bull Racing Takım Patronu Christian Horner Hakkındaki İddialar

Max Verstappen’in Babası Christian Horner’ı Hedef Aldı

Formula 1 takımlarından Red Bull Racing’in takım patronu Christian Horner, bir kadın çalışanı tarafından taciz iddialarıyla gündeme gelmişti. Yapılan soruşturma sonucunda suçsuz bulunsa da, kariyerinde üç dünya şampiyonluğu bulunan Max Verstappen’in babası Jos Verstappen bu konuyu yeniden gündeme taşıdı.

Jos Verstappen, Daily Mirror’a verdiği röportajda, “Horner görevde kaldığı sürece gerilim devam edecek. Takım dağılma tehlikesi ile karşı karşıya… Bu şekilde devam edemez. Bir yerde mutlaka patlak verecek” şeklinde konuştu. Verstappen, takımın başarısının devam etmesi için Horner’ın istifa etmesi gerektiğini savundu.

Hakkındaki İddialar Nedeniyle Gündeme Oturmuştu

Christian Horner, bir kadın çalışan tarafından tacizde bulunduğu iddiasıyla uzun süre gündemde kalmıştı. Red Bull takımı, bağımsız bir avukat tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Horner’ın suçsuz olduğunu açıklamıştı. Ancak daha sonra ortaya çıkan görüntülerle iddialar yeniden gündeme gelmişti. Buna rağmen Horner, Bahreyn Grand Prix’inde takımın başında yer almaya devam etmişti.