Ana Sayfa Yaşam Paha Biçilemez Platformu’ndan 25. yılında “25 İlham Verici Kadın” kitabı

Paha Biçilemez Platformu’ndan 25. yılında “25 İlham Verici Kadın” kitabı

0
Paha Biçilemez Platformu’ndan 25. yılında “25 İlham Verici Kadın” kitabı

Spor, kültür-sanat, gastronomi, müzik ve alışveriş gibi tüketicilerin tutkuyla bağlı oldukları alanlarda deneyimler sunan Mastercard Paha Biçilemez Platformu, 25. yılında ilham veren kadınların yer aldığı  “25 İlham Verici Kadın” kitabını yayınladı.

 

Mastercard’ın 90’ların sonunda bir reklam sloganıyla hayata geçirdiği “Paha Biçilemez Şehirler” projesi, bugün bir platforma dönüşmesinin 25. yılında anlamı bir kitaba imza attı. Platform, yeni yaşına özel olarak kendi alanlarında başarılı ve ilham veren kadınlara yer verdiği “25 İlham Verici Kadın” adlı bir kitap yayınladı.

 

25 ilham verici kadın, mesajlarını paylaştı 

Kadın liderlerin ve değişim yaratanların toplumu küresel ölçekte nasıl şekillendirdiğini anlatmak, gelecek nesillerle umut ve ilham verici mesajları paylaşmak amacıyla Mastercard ve Motivate Media Group iş birliğinde bir anı kitabı hazırladı. Dünya Kadınlar Günü’nde lanse edilen kitapta ilham veren sanatçı, bilim insanı, düşünce lideri, politikacı ve girişimci kadınlar yer aldı.

 

Gürcü satranç efsanesi Nona Gaprindashvili, Japon astronot ve mühendis Naoko Yamazaki, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nda Avrupa Entegrasyonundan Sorumlu Bakan Yardımcısı Valeriya Ionan kitabın dikkat çeken isimleri oldu.

Mastercard EEMEA Pazarlama ve İletişim Kıdemli Başkan Yardımcısı Beatrice Cornacchia, “Bu kitap bizim için saf sevginin temsili olmasının yanı sıra dünya çapında ilerlemeyi sağlayan ve topluma örnek kadınların ölümsüzleştiği bir kitap oldu. Kitaptaki hikayelerin, cinsiyetleri ne olursa olsun tüm okuyucuları tutkularının peşinden gitmeye teşvik etmesini ve toplum üzerinde olumlu bir etki yaratmasını, gelecek nesillere ilham vermesini umuyoruz” dedi.

 

Paha Biçilemez Platformu turizme katkı sağlamaya devam ediyor

Sürdürdüğü çeşitli projelerle ülke turizmine katkı sağlamayı hedefleyen Mastercard, platform üzerinden hem yerli hem de yabancı turistlere özel deneyim fırsatları sunuyor. Markanın turizm adına hayata geçirdiği projeler ise sadece platformla sınırlı değil. Dünyanın dört bir yanında sektör paydaşlarına iç görü sağlama amacıyla oluşturduğu Turizm Platformu’nun sunduğu raporlarla da turistlerin profili ve seyahat alışkanlıklarıyla ilgili önemli bulgular ortaya koyuyor.