Ana Sayfa Magazin Mardinli Sultan Kösen Guinness Rekorlar Kitabı’na Hazırlanıyor

Mardinli Sultan Kösen Guinness Rekorlar Kitabı’na Hazırlanıyor

0
Mardinli Sultan Kösen Guinness Rekorlar Kitabı’na Hazırlanıyor

Mardinli Sultan Kösen Guinness Rekorlar Kitabı’ndaki Rekorunu 15 Yıldır Koruyor

Mardin’in Derik ilçesinde yaşayan Sultan Kösen, boyu yanında, 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla 2009 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. O zamandan beri Kösen, bu rekoru koruyor ve dünyanın en uzun insanı olarak biliniyor.

Sultan Kösen, Los Angeles’ta Hindistanlı Jyoti Amge ile Buluşacak

Şu anda Los Angeles’a gitmek için davet üzerine hazırlık yapan Sultan Kösen, burada boyu 62,8 santimetre olan Hindistanlı Jyoti Amge ile bir araya gelecek. 19 Şubat’ta buluşacak olan bu iki rekortmenin görüşmeleri ABD’li bir prodüktör tarafından kaydedilecek.

Uzun Bir Yolculuk Bekleyen Sultan Kösen

Berber salonunda saç ve sakal tıraşı yaptıran Sultan Kösen, yıllardır rekoru koruduğunu ve şimdiye kadar 128 ülkeyi ziyaret ettiğini belirtti. Her ziyaretinde ülkesinin ve yaşadığı şehrin kültürünü ve geleneklerini tanıttığını ifade eden Kösen, Los Angeles’a giderek Türkiye’yi tanıtmaya devam edeceklerini söyledi.

Filmler ve Hollywood

Sultan Kösen, Los Angeles’ta dünyanın en kısa kadını Jyoti Amge ile bir araya gelmekten heyecanlı olduğunu dile getirdi. Geçmişte Jyoti ile Mısır’daki piramitlere çıktıklarını ve şimdi tekrar buluşacaklarını belirten Kösen, bir film çekeceklerini de sözlerine ekledi. Kösen’in menajeri Mehmet Veysi Bora da Los Angeles’ta bir yapımcıyla görüşeceklerini ve bir film projesi için teklif aldıklarını açıkladı. Hollywood’un kapılarını aralayan bu fırsatın heyecan verici olduğunu belirtti.