Ana Sayfa Spor Maradona’nın Ölümüyle İlgili Yeni Tıbbi Raporlar Ortaya Çıktı

Maradona’nın Ölümüyle İlgili Yeni Tıbbi Raporlar Ortaya Çıktı

0
Maradona’nın Ölümüyle İlgili Yeni Tıbbi Raporlar Ortaya Çıktı

Maradona’nın Ölümünde Kokain Kullanımının Rolü Olabilir

Dünya Kupası kazananı ve futbolun efsanevi ismi Diego Maradona’nın ölümüne dair yeni tıbbi raporlar, ölümünün kokain kullanımı ile ilişkili olabileceğine işaret ediyor. Maradona, 2020 Kasım’ında meydana gelen ani kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

İhmal İddiaları ve Hukuki Süreç

Uzun süre kokain bağımlısı olan Maradona’nın ölümünden iki hafta önce beyin ameliyatı geçirdiği biliniyor. Maradona’nın ölümü üzerine, hasta bakımında ihmalleri olduğu iddia edilen sekiz doktor ve hemşire hakkında dava açıldı. Suçlamalara göre, Maradona’nın sağlık durumu kötüleşirken, doktorlar ve hemşireler onu saatlerce acı içinde bıraktı.

Bu sekiz sağlık çalışanı, aralarında psikiyatrist Agustina Cosachov’un da bulunduğu ekip, eğer suçlu bulunurlarsa 25 yıl hapis cezası alabilirler. Cosachov’un avukatı, Maradona’nın ölümüyle ilgili olarak “İki neden olabilirdi: biri doğal, diğeri ise zehirli bir maddenin yutulmasının bir ürünü.” açıklamasında bulundu.

Soruşturma ve Dava Süreci

Maradona’nın 60 yaşında Buenos Aires yakınlarında bir evde yaşamını yitirdiği olay sonrasında Arjantin yas tuttu. Efsanenin ölümünün ardından başlatılan soruşturmalar çerçevesinde, doktorlarının ev ve ofislerine baskınlar düzenlendi. Soruşturma kapsamında, 20 tıp uzmanından oluşan bir heyet görevlendirildi. Buenos Aires’teki dava sürecinin birkaç ay sürmesi bekleniyor ve 200’den fazla tanık ifade verecek.