Ana Sayfa Ekonomi Kuveyt Türk Ve Ege İhracatçı Birlikleri İhracatçılar İçin İş Birliğine Gitti

Kuveyt Türk Ve Ege İhracatçı Birlikleri İhracatçılar İçin İş Birliğine Gitti

0
Kuveyt Türk Ve Ege İhracatçı Birlikleri İhracatçılar İçin İş Birliğine Gitti

Üretimi, ihracatı ve yatırımı odağına alarak ilerleyen Kuveyt Türk, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ile ihracatın artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı. Yapılan iş birliği kapsamında EİB üyeleri, başta uygun finansman kullanımı olmak üzere birçok avantajdan faydalanabilecek. 

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk, ülkemizin cari dengesine katkı sunan ihracatçı firmalar için avantajlı çözümler sunmaya devam ediyor. Kuveyt Türk son olarak, Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren ihracatçı firmaların çatı kuruluşu Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ile iş birliğine giderek ihracatın desteklenmesine yönelik protokol imzaladı.

EİB yönetim merkezinde gerçekleşen iş birliği imza törenine Kuveyt Türk İzmir Bölge Müdürü Süleyman Küpeli ve EİB Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi katıldı. Yapılan iş birliği kapsamında Kuveyt Türk, EİB üyesi ihracatçı firmalara, uygun kâr oranlarında finansman kullandırımı, özel indirimli dış ticaret komisyon paketleri, avantajlı kur marjı gibi birçok fırsat sunacak.

Anlaşma kapsamında EİB üyesi firmalar, ihracat bedelinin Kuveyt Türk hesaplarına yatırılması şartıyla yabancı para cinsi finansman kullanımında indirim alabilecek. TL kredilerde ise firmalara uygun kâr marjıyla işletme finansmanı kullanma imkânı sunulacak. Protokol kapsamında üyelere, işletme sermayelerinin finansmanı için Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisi kullanımında öncelik tanınacak.

EİB üyesi ihracatçılar, Kuveyt Türk Mobil ve internet şube üzerinden havale, EFT ve FAST işlemlerini ücretsiz ve komisyonsuz şekilde yapabilecek. Böylece ihracatçı firmalar, daha hızlı ve sonuç odaklı hizmet, nakdi ve gayri nakdi finansmanlarda indirim imkânı, avantajlı dış ticaret ve yurt içi çözümlere kolay ve hızlı şekilde ulaşabilecek.

EİB üyesi ihracatçılara sunulan hizmet ve çözümlerle ilgili detaylı bilgiye Kuveyt Türk’ün web sitesinden ulaşılabiliyor.

Kuveyt Türk Hakkında

Kuveyt Türk, 1989 yılında kurulmuştur. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin şekilde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturan Kuveyt Türk, müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji-inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlarla sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir. Altın bankacılığı alanında adım atan ilk katılım finans kuruluşu olan Kuveyt Türk, ayrıca dünyada ve Türkiye’de ilk sürdürülebilir sukuk işlemini gerçekleştirmiştir. Türkiye’de bir finans kuruluşu tarafından hayata geçirilen ilk Ar-Ge merkezini 2010 yılında kuran Kuveyt Türk, bugün Türkiye’de iki Ar-Ge merkezine sahip tek finans kuruluşu unvanına sahiptir. Son 4 yıldır Türkiye’nin En İyi İşvereni ödülüne layık görülen Kuveyt Türk, 2021’de de ilk sırada Avrupa’nın En İyi İşvereni seçildi. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde 443 şubesiyle ve dijital kanallarıyla müşterilerine hizmet veren Kuveyt Türk, yurt dışında ise Bahreyn şubesi ve Almanya’daki iştiraki KT Bank AG’yle faaliyetlerini sürdürmektedir. Operasyonel çalışmalarının yanı sıra toplumsal değerleri temel alarak ve kültürel varlıklara sahip çıkarak önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kuveyt Türk, “Değerlerimizle büyüyoruz” yaklaşımı doğrultusunda birçok restorasyon projesi üstlenmiş, insani yardım kampanyalarına destekte bulunmuş, kitap ve belgesel gibi kalıcı eserler ortaya koymuştur.