Ana Sayfa Magazin Küçük Mucize: 26. Haftada Doğan Bebek, 107 Günlük Yoğun Mücadele Sonrası Taburcu Edildi

Küçük Mucize: 26. Haftada Doğan Bebek, 107 Günlük Yoğun Mücadele Sonrası Taburcu Edildi

0
Küçük Mucize: 26. Haftada Doğan Bebek, 107 Günlük Yoğun Mücadele Sonrası Taburcu Edildi

Merve Tunç’un Bebeği Zorlu Bir Mücadeleden Sonra Taburcu Edildi

Adıyaman’da yaşayan 28 yaşındaki Merve Tunç, hamileliğinin 26. haftasında sancılar başlayınca Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan incelemenin ardından erken doğum gerçekleşti ve kız bebek organları gelişmediği için kuvöze alındı.

Bebeğin ağırlığı 2 kilo 250 grama ulaşana kadar 107 günlük zorlu bir tedavi süreci yaşandı. Yenidoğan yoğun bakım ünitesi uzman doktorları tarafından tedavi edilen bebek, 24 Mayıs Cuma günü taburcu edildi.

Anne Merve Tunç: “Hayalim Gerçek Oldu, Bebeğim Sağlıklı Bir Şekilde Evimize Döndü”

Anne Merve Tunç, bebeğine kavuşacağı günü hayal ederek bu süreci atlattığını belirtti. Doktorların desteğiyle umudunu hiç kaybetmediğini söyleyen Tunç, doktorlara minnettarlığını dile getirdi.

Tunç, zaman zaman bebeğini ziyaret edebildiğini ve her görüşünde bebeğinin büyüdüğünü, geliştiğini gördüğünü ifade etti. Bebeğinin 585 gram olarak doğduğunu ve 2 kilo 250 gram olarak kucağına alarak evlerine götürdüklerini anlattı.

Uzman Doktor Selahattin Akar: “Zorlu Bir Mücadeleden Sonra Bebeğimizi Sağlıklı Şekilde Taburcu Ettik”

Yoğun bakım uzmanı Doç. Dr. Selahattin Akar, bebeğin prematüre olarak dünyaya geldiğini ve iç organlarının gelişmediği için yoğun bakım ünitesine alındığını açıkladı. Akar, bebeğin 107 günlük mücadele sonucunda sağlıklı bir şekilde taburcu edildiğini belirtti.

Akar, sağlık ekibinin büyük çaba sarf ederek bebeğin hayata tutunmasını sağladığını vurgulayarak, günümüzde ülkemizde yenidoğan yoğun bakım hizmetlerinin ne kadar ileri seviyede olduğunu ifade etti.