Ana Sayfa Sağlık Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, Gençlerle Söyleşti

Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, Gençlerle Söyleşti

0
Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, Gençlerle Söyleşti

Prof. Dr. Mehmet Öz, Ankara Ziyareti Sırasında Gençlerle Buluştu

Kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, dünkü Ankara ziyareti kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kütüphanesi’nde tıp, diş hekimliği, psikoloji gibi alanlardan üniversite öğrencisi gençlerle söyleşide bir araya geldi. Öğrencilere damar sertliği, kalp krizi, cerrahi yöntemler hakkında bilgi veren Öz, kariyer planlamaları ve yapay zeka kullanımı konusunda önerilerde bulundu.

Öz, Sağlıklı Beslenme ve Sporun Önemini Vurguladı

Öğrencilere sigara ve tütün ürünleri kullanımından uzak durmaları gerektiğini aktaran Prof. Dr. Mehmet Öz, obezitenin zararlarına da dikkat çekti. Beslenme konusunda öğrencilere önemli ipuçları veren Öz, “Vücuda besin verirsen daha az yersin. Fındık, fıstık, badem, ceviz gibi besinlerin tüketilmesinin kilo kontrolünde önemli rolü olduğunu” belirtti. Sporun da bel çevresini inceltmek için önemli olduğunu vurgulayan Öz, sağlıklı yaşlanmanın da sağlıklı beslenmeyle başladığını söyledi.

Prof. Dr. Mehmet Öz’ün Hayatı ve Kariyer Tavsiyeleri

Harvard Üniversitesi’nde okurken sporla uğraştığını ve tıbbı seçtiğini anlatan Öz, kariyerinde farklı alanlara yöneldiğini ancak en akıllı kararının 40 sene önce eşiyle evlenmek olduğunu ifade etti. Öz, hayatta motivasyonunun ailesinden ve yakın arkadaşlarından aldığını belirterek, onların enerjisinin önemine vurgu yaptı. Uykusuzluk ve stresle baş etmek için yoga ve meditasyon öneren Öz, sağlıklı bir hayat için ailenin ve yakın arkadaşların asla ihmal edilmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.