Ana Sayfa Gündem İl Emniyet Müdürlüğü’nden Kaçakçılık ve Organize Suç Operasyonu: 43 İş Yeri ve 5 Ev Arandı

İl Emniyet Müdürlüğü’nden Kaçakçılık ve Organize Suç Operasyonu: 43 İş Yeri ve 5 Ev Arandı

0
İl Emniyet Müdürlüğü’nden Kaçakçılık ve Organize Suç Operasyonu: 43 İş Yeri ve 5 Ev Arandı

Arama Sonucunda Büyük Miktarda Kaçak Malzeme Ele Geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı öncesinde gerçekleştirdikleri operasyonda 43 iş yerini, 5 evi ve 2 aracı aradı. Operasyonlar sonucunda büyük miktarlarda kaçak malzeme ele geçirildi.

İçkide 2 Bin 745 Litre Etil Alkol ve 121 Litre Kaçak/ Sahte İçki Bulundu

Aramalarda içki üretiminde kullanılan 2 bin 745 litre etil alkol ve 121 litre kaçak/sahte içki bulundu. Ayrıca 780 paket gümrük kaçağı sigara, 101 bin 800 bandrolsüz boş makaron (filtreli sigara kağıdı), 335 paket doldurulmuş sigara, 90 gümrük kaçağı elektronik sigara, 3 sigara sarma makinesi, 24 gümrük kaçağı cep telefonu ve 124 aksesuar ele geçirildi.

Silah Kaçakçılarına Yönelik Operasyonda 9 Ruhsatsız Tabanca ve 22 Ruhsatsız Tüfek Bulundu

Silah kaçakçılarına yönelik yapılan çalışmalarda da 9 ruhsatsız tabanca ve 22 ruhsatsız tüfek ele geçirildi. Bu sayede tehlikeli silahların sokaklara sızması önlenmiş oldu.

Sahte/Kaçak Kozmetik Ürünler ve Ekipmanları Ele Geçirildi

Halkın sağlığını tehdit eden sahte/kaçak kozmetik ürün üretici ve satıcılarına yönelik yapılan operasyonda ise 3 bin 287 kaçak/sahte kozmetik ürün, 1 kozmetik ürün dolum makinesi ve 66 gümrük kaçağı parfüm ele geçirildi. Bu sayede vatandaşların güvenli ve sağlıklı kozmetik ürünler kullanması sağlanmış oldu.

18 Şüpheli Gözaltına Alındı ve Adli İşlem Başlatıldı

Operasyonlar sonucunda gözaltına alınan 18 şüpheli hakkında 5607 sayılı “Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet” suçundan adli işlem başlatıldı. Bu sayede kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele kapsamında önemli bir adım atılmış oldu.