Ana Sayfa Sağlık Genç Kızların Cilt Bakımı ve Estetik Anketi Sonuçları

Genç Kızların Cilt Bakımı ve Estetik Anketi Sonuçları

0
Genç Kızların Cilt Bakımı ve Estetik Anketi Sonuçları

Genç Kızlar Cilt Yaşlanması ve Estetik Endişeleri Taşıyor

Yaklaşık 10 bin kız çocuğunun katıldığı bir araştırma, ergenlik öncesi dönemde bazı gençlerin kırışıklıklar konusunda endişelendiğini gösterdi. Bir kozmetik markasının yaptırdığı ankete göre genç kızların üçte biri yaşlanmayı önlemek için estetik yaptırmayı düşünüyor.

Uzmanlar Uyarıyor: Gerçekçi Olmayan Güzellik Standartları Baskı Yaratıyor

Dermatologlar, anket sonuçlarının genç kızların sosyal medya baskısı altında olduklarını ve “gerçekçi olmayan güzellik standartları ve baskılardan oluşan zehirli bir kültür” yarattığını belirtiyor. 10 yaşındaki çocukların dahi yaşlanma karşıtı ürünler kullandığının ortaya çıkması endişe verici.

Uzmanlara Göre Basit ve Doğal Cilt Bakımı Yeterli

İngiliz Kozmetik Dermatoloji Grubu’ndan Dr. Emma Wedgeworth, genç kızların karmaşık cilt bakım rutinlerinin “tamamen gereksiz” olduğunu vurguluyor. Uzmanlar, gençlerin yüzlerini sadece kokusuz, yumuşak bir temizleyiciyle yıkamalarını, yaz aylarında hafif bir nemlendirici ve güneş kremi kullanmalarını öneriyor.

Gençlerin Cilt Sağlığı ve Özgüvenleri Risk Altında

West England Üniversitesi’nden Profesör Phillippa Diedrichs, genç kızların potansiyel zararlı etkilere sahip cilt bakım ürünlerini kullanmalarının zihinsel sağlıkları üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabileceğini belirtiyor. Aktif yaşlanma karşıtı ürünlerin kullanımı, vücut güveni ve özgüvenlerine zarar verebilir.