Ana Sayfa Dünya Filistinli Çocuklar İçin Eğitim Hakkı Talebi

Filistinli Çocuklar İçin Eğitim Hakkı Talebi

0
Filistinli Çocuklar İçin Eğitim Hakkı Talebi

Filistinli Çocuklar İsrail Saldırıları Nedeniyle Eğitimden Mahrum Kaldı

İsrail’in saldırıları sonucunda eğitim hakları ellerinden alınan Filistinli çocuklar, Aksa Şehitleri Hastanesi önünde bir araya geldi. Ellerinde “Eğitim bizim hakkımız, eğitim görmeyi talep ediyoruz” ve “Barış ve güven içinde yaşamak istiyoruz” yazılı dövizler taşıdılar.

İman: “Neden Hayatımızı Mahvettiler?”

9 yaşındaki Filistinli kız çocuğu İman, organize edilen gösteride duygularını dile getirdi. İman, “Dünyadaki diğer çocuklar gibi barış ve güven içinde yaşamak, evlerimize ve okullarımıza dönmek istiyoruz. Neden hayatımızı mahvettiler? Barış içinde yaşamayı hak etmiyor muyuz?” ifadelerini kullandı.

Çocuklar Dünya Ülkelerine Çağrıda Bulundu

İsrail’in masum çocukları öldürdüğünü belirten İman, diğer çocuklar gibi özgürce yaşama ve evlerine dönme isteğini dile getirdi. Dünya ülkelerini Gazze’deki savaşı durdurarak çocukların özgürlüklerine kavuşmaları için çağırdı.

Gösteriye Şarkılar ve Danslarla Destek

Gösteri sırasında çocuklar, eğitim hakları için verdikleri mücadeleyi şarkılar söyleyerek ve dans ederek destekledi. Filistinli çocuklar, barış ve özgürlük için seslerini yükselterek dünyaya çağrıda bulundular.