Ana Sayfa Magazin ‘Fark Yok Sevgi Var’ Projesi Otizmli Çocukların Objektifinde Sergilendi

‘Fark Yok Sevgi Var’ Projesi Otizmli Çocukların Objektifinde Sergilendi

0
‘Fark Yok Sevgi Var’ Projesi Otizmli Çocukların Objektifinde Sergilendi

Tanınmış İsimlerin Fotoğraf Eğitimi Alan Otizmli Çocuklarla Sergisi

‘Fark Yok Sevgi Var’ projesi, 3. kez düzenlenerek Galataport Paket Postanesi’nde sergiye dönüştü. Sanat ve iş dünyasından birçok ünlü isim, otizmli çocukların objektiflerine verdikleri pozlarla sergiye renk kattı.

Sanat ve İş Dünyasından Destek

Serginin ilk gününe sanatçılar Aslıhan Karalar, Gökçe Eyüboğlu, Yağmur Ün, Oğuzhan Karbi, Çağla Şimşek, Cihan Nacar gibi isimler katılım sağladı. İş dünyasından da birçok destekçi sergiyi ziyaret etti.

Sanatın Gücü ve Otizm

TODEV Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Candan, “Sanatın her dalının çok önemli etkileri var. Otizmli çocuklar da sanatın içinde ve çok yaratıcı olabiliyor. Sanat, otizmli çocukların duygularını ifade etmelerine yardımcı oluyor” şeklinde konuştu.

Oyuncu Çağla Şimşek ise projenin içinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Otizmli bireylerin sanatla iç içe olması kesinlikle olması gereken bir şey” dedi.

Oyuncu Gökçe Eyüboğlu da devletin otizmli bireylere ve ailelerine destek sağlamasının önemine vurgu yaparak, “Sosyal devlet anlayışıyla otizm spektrum bozukluğu olan bireylere destek sağlanması çok önemli” ifadelerini kullandı.