Ana Sayfa Magazin Emekli Eğitimci, 3 Yıl Sonra Üniversite Sıralarında

Emekli Eğitimci, 3 Yıl Sonra Üniversite Sıralarında

0
Emekli Eğitimci, 3 Yıl Sonra Üniversite Sıralarında

İbrahim Özçelik’in Eğitimdeki Yolculuğu

1967‘de meslek yaşantısına başlayan İbrahim Özçelik, 37 yıl boyunca emek verdiği mesleğinden 2004‘te emekli oldu. Ancak eğitim sevdasından hiç kopmadı. Emeklilik yıllarında 4 kitap yazan Özçelik, 2023-2024 akademik yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi‘nin Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü’ne girerek öğrenciliğe geri döndü.

Hayat Tecrübelerini Gençlere Anlatıyor

İki oğlu ve bir kızı olan Özçelik, torunları yaşındaki öğrencilerle aynı sınıfta eğitim görüyor. Ders aralarında gençlerle hayat tecrübelerini paylaşan Özçelik, kampüste onlarla sohbet ederek gençlere ilham vermeye çalışıyor.

Öğrenciliğin Keyfi

Yüksek lisans öğrencisi olan Özçelik, sınıfa ilk girdiğinde bazı arkadaşlarının kendisini hoca zannettiğini dile getirdi. Ancak gençler arasında öğrenci olarak kendini bulan Özçelik, “Öğrenmenin sonu yoktur.” diyerek her gün hocalarından bilgi almanın keyfini çıkarıyor.

Öğrencilerinden Öğrenen Öğretmen

Özçelik’in öğrencileri, onun disiplinli tutumu ve mesleki deneyiminden çok şey öğrendiklerini vurguluyor. Kamu Yönetimi Bölümü’nden bir öğretim üyesi, Özçelik’in sınıfta diğer öğrencilere de örnek olduğunu belirtiyor.