Ana Sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel’i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel’i Kabul Etti

0
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel’i Kabul Etti

AK Parti Genel Merkezi’nde Görüşme Gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i kabul etti. Görüşme, AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşti. Erdoğan ile Özel’in görüşmesine AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan da katıldı.

Sıcak Başlıklar Masadaydı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel ile ilk olarak Ramazan Bayramı tebriği dolayısıyla telefonla görüşmüş, daha sonra da Meclis’te düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda bir araya gelmişti. Yüz yüze görüşmede, **sıcak başlıklar** masadaydı. Meclis’te devam eden sivil anayasa trafiği ele alındı. Yeni anayasa çalışmalarının yanı sıra Türkiye’nin Gazze diplomasisi ve atılan adımlar da değerlendirildi.

Olumlu Bir Havada Geçti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, görüşmenin ardından açıklama yaptı. Çelik, açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in ziyaretinden memnuniyet duymuşlardır. **Olumlu bir havada geçmiştir** ziyaret. Sayın Cumhurbaşkanımız, diyaloğun devam etmesi gerektiğini belirtmişlerdir. Kendi takvimlerine uygun bir zamanda iadeiziyaret gerçekleştireceklerdir” bilgisini verdi.