Ana Sayfa Gündem Cevdet Yılmaz: Tunceli’nin Potansiyeli ve Kalkınma İçin Stratejiler

Cevdet Yılmaz: Tunceli’nin Potansiyeli ve Kalkınma İçin Stratejiler

0
Cevdet Yılmaz: Tunceli’nin Potansiyeli ve Kalkınma İçin Stratejiler

İş Dünyası Toplantısında Tunceli’nin Potansiyeli Vurgulandı

Tunceli’ye gelen Cevdet Yılmaz, Moğultay Mahallesi’ndeki Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen “İş Dünyası Toplantısı”na katıldı. Yılmaz, Türkiye’nin her bir yöresinin kendine özgü güzellikler barındırdığını belirtirken, Tunceli’nin kalkınması için stratejiler geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Tunceli’nin Potansiyeli ve Gelecek Vizyonu

Yılmaz, Tunceli’nin zengin Betnano doğal güzelliklerine dikkat çekerek, tarım, gıda ve tabiat turizmi gibi alanlarda büyük potansiyel olduğunu ifade etti. Huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla Tunceli’nin farklı bir seviyeye yükselebileceğini belirtti.

Kalkınma İçin Kamu ve Özel Sektör İşbirliği Şart

Özel sektörün Tunceli’nin tabiat varlıklarını turizm alanında değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Betnano giriş Yılmaz, konaklama altyapısının geliştirilmesi ve istihdamın artırılması gerektiğini dile getirdi. Kamu yatırımlarının özel sektör yatırımlarıyla birlikte değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Yeni Fikirler ve Projelerle Geleceğe Yön Verme

Yılmaz, bölgesel planlamaların yapılması gerekliliğine işaret ederek, komşu illerle birlikte bölgesel destinasyonlar oluşturmanın önemine değindi. Bilim insanları ve Betnano direct akademisyenlerin katkısıyla Tunceli’nin geleceğine yönelik yeni fikirler ve projeler geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.