Ana Sayfa Magazin Çaldıran’da Termal Tesis Projesi

Çaldıran’da Termal Tesis Projesi

0
Çaldıran’da Termal Tesis Projesi

Çaldıran’da Yer Altı Sıcak Su Kaynakları Ekonomiye Kazandırılıyor

Çaldıran, Türkiye’nin en soğuk yerleşim yerlerinden biri olarak biliniyor. Geçen yıl burada, yer altı sıcak su kaynaklarının ekonomiye kazandırılması amacıyla bir termal tesis projesi hayata geçirildi.

30 Bin Metrekarelik Alana Kurulan Termal Tesis

Ayrancılar Mahallesi’nde 30 bin metrekarelik alana kurulan tesis, yer altından 90 dereceye kadar ulaşan sıcak su kaynaklarıyla ısıtılıyor. Zemini çakıl ve kumla desteklenen tesis, 2 bin 500 metrekarelik Van Gölü şeklindeki açık havuzuyla da dikkat çekiyor.

Termal Keyfi ve Kayak Hizmeti Aynı Anda Sunuluyor

Tesis, misafirlerine termal keyfi ve kayak hizmetini aynı anda sunan ender tesislerden biri olarak öne çıkıyor. Otelin insan kaynakları müdürü Berrin Alara Gezici, burada hizmet verdiklerini belirterek, tesisin günübirlik ve konaklama şeklinde bir yıldan fazla süredir hizmet verdiğini ifade etti.

Burada Hem Kayak Yapıp Hem de Termal Havuzların Keyfini Çıkarabilirsiniz

Gezici, tesislerinde kadın ve erkekler için ayrı 2 kapalı havuzun yanı sıra 2 bin 500 metrekarelik Van Gölü şeklindeki açık havuzun bulunduğunu belirtti. Ziyaretçiler, burada kayak yapmanın ve termal havuzlarda ısınmanın keyfini aynı anda yaşayabiliyorlar.

“Termal Suyun Sıcaklığı Dışarıdaki Soğuğu Hissedilmez Kılıyor”

Termal havuzda yüzme keyfini yaşayan bir vatandaş olan Adem Bedircan, soğuk havada sıcak suyla dolu havuzda yüzmenin keyifli olduğunu vurgulayarak, “Hava soğuk olsa bile termal su çok sıcak. Suyun içindeyken dışarıdaki soğuğu hissetmiyoruz” şeklinde konuştu.