Ana Sayfa Magazin ‘Bolu’da 14 Yıldır Kesilmeyen Saçlara Sahip Ortaokul Öğrencisi’

‘Bolu’da 14 Yıldır Kesilmeyen Saçlara Sahip Ortaokul Öğrencisi’

0
‘Bolu’da 14 Yıldır Kesilmeyen Saçlara Sahip Ortaokul Öğrencisi’

Zeynep Naz Satır’ın Uzun Saç Serüveni

‘Bolu’da yaşayan ortaokul öğrencisi Zeynep Naz Satır, doğduğu günden bu yana **hiç kesilmeyen** saçlarıyla dikkat çekiyor. Ailesi tarafından ölçülen saçlarının uzunluğu **160 santime** ulaşan Zeynep Naz, saçlarının etrafından ilgi görmekten mutlu olduğunu belirtiyor.

İnsanların Beğenisini Kazanan Uzun Saçlar

Zeynep Naz Satır, uzun saçlarının **çok yakıştığını** ve insanların sürekli beğendiğini dile getirerek, “O benim artık bir parçam gibi. Kesmeyi düşünmüyorum. İnsanlar çok beğeniyor, çok yakıştığını söylüyor. Ben de mutlu oluyorum. Güzel bir duygu” açıklamasında bulundu.

Anne ve Baba Açıklamaları

Zeynep’in annesi Gülten Satır, “Kızımın saçları için çeşitli yağlar, vitaminler kullanıyorum. Doğduğunda kendi kendime bir iddaci giriş söz verdim. Okula gidene kadar kestirmeyecektim. Okuldan sonra da kendi kararını kendi versin dedim. Bu sefer o vazgeçmedi kestirmekten ve bugüne geldik. Doğduğundan beri hiç kesmedik. Bundan sonra da benim için de çok zor, onun için de çok zor” şeklinde konuştu.

Baba Mustafa Satır ise, “Biz daha önce de ‘Kızım o kadar fazla büyütmene gerek yok’ dedik ama dinlemedi. Annesi her sabah saçını örüyor, yarım saat zaman harcıyor” açıklamasında bulundu.