Ana Sayfa Sağlık Antalya İl Sağlık Müdürü Basın Mensuplarıyla Buluştu

Antalya İl Sağlık Müdürü Basın Mensuplarıyla Buluştu

0
Antalya İl Sağlık Müdürü Basın Mensuplarıyla Buluştu

Antalya İl Sağlık Müdürü Evren Ekingen, Sağlık Hizmetleri Hakkında Bilgi Verdi

Antalya İl Sağlık Müdürü Evren Ekingen, kentte faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın çalışanlarıyla bir araya gelerek, yapılan sağlık yatırımları ve hizmetler hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

Sevk Edilen Hastaların Durumu

Ekingen, gazetecilerin soruları üzerine Burdur Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisi sonrası rahatsızlanan hastaların çevre kentlerdeki hastanelere sevk edilmesine ilişkin şu bilgileri verdi:

23 hastanın bulunduğu durumda, günlük olarak hastaların sevkedildiğini belirtti. Bucak ve Burdur’dan hastaların geldiğini aktaran Ekingen, 14 hastanın şehir hastanesine, 6 hastanın eğitim araştırma hastanesine, 2 hastanın Kepez Devlet Hastanesine ve 1 hastanın da Akdeniz Üniversitesi’nde olduğunu ifade etti.

Hastaların Genel Durumu ve Takipleri

Ekingen, hastaların genel durumlarının iyi olduğunu ve diyalizlerinin devam ettiğini vurgulayarak, takiplerinin sürdüğünü belirtti. Şu an için herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını aktardı.

Entübe Hastaların Durumu

Akdeniz Üniversitesi, Şehir Hastanesi ve Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 3 hastanın entübe olduğunu açıklayan Ekingen, sürecin 14 entübe hastayla başladığını ve hastaların iyileşme sürecinde olduğunu belirtti.